Nokia 9300i: Akıllı telefonda şıklık devri

Nokia 9300i: Akıllı telefonda şıklık devri

Nokia'nın communicator ile başlattığı, sonra communicator ve smartphone olarak ikiye ayırdığı serinin en son ve belkide en şık üyesi 9300i smartphone.

Nokia 9300iNokia 9300i şık, hafif ve tüm özellikleriyle dikkat çekici bir akıllı telefon. En önemli özelliği ise, kuşkusuz kablosuz ağlara bağlanması ve birçok elektronik posta protokolünü tanıması.

Cihaz, bu özellikleriyle bir kez kurulumunu yaptıktan sonra sizi tek tuşla internete, elektronik postalarınıza ulaştırıyor. Bluetooth, infrared (Kızılötesi) bağlantıları ile hızlı ve eksiksiz bir bilgisayar desteği sunuyor. Ve harika bir kumanda ya da fare yöneticisine sahip. 9300i'nin kapak telefonunu kullanmak son derece basit ve tanıdık. Ancak, kapağı kaldırıp ekrana baktığınız an, 9300i'nin gelişmiş özelliklerle donatılmış olduğunu hemen anlayabiliyorsunuz. 9300i'nin masaüstü, cihazdaki ve hafıza kartındaki tüm uygulamaları açabileceğiniz başlangıç noktası. Bilgisayarınızdaki masaüstünden farksız. Bu masaüstü ekranında 9300i size birçok kişiselleştirilebilir seçenek sunuyor. Büyütme, küçültme yapabilir, yeni kalsörler ekleyip bunların içine internetten indirebileceğiniz uygulamaları kopyalayabilirsiniz. Bunun yanında, bilgisayarınızdaki belgeleri de 9300i'ye aktarıp, belgeleri inceleyebilir, resimleri işleyebilirsiniz. Ancak, bunun için gerekli 3. parti yazılımlar biraz pahalı. Birçok uygulamaya internet üzerinden ulaşabilmek mümkün.

Nokia 9300i9300i içerisinde bazı uygulamalar, bazı test sürümleriyle birlikte geliyor. Bunların içerisinde sunumlarınızı hazırlayabilmeniz için de bir uygulamada mevcut. Gerçeği söylemek gerekirse sunum hazırlamak tabiki bir bilgisayarda hazırlamak kadar rahat değil. Ancak, zamandan kazanmak veya zamanı iyi kullanmak için ofis dışında, buna zorunlu kalabilirsiniz. Ve bu açıdan bakıldığında iyi bir çözüm. Telefon EGSM 900 GSM 1800/1900 şebekelerine uyumlu. Dolayısıyla, EDGE ile İnternet'e bağlanıyorsunuz. Yani, bir kablosuz bağlantı yok ise EDGE ile, EDGE desteğine sahip bir vericide değilseniz, GPRS ile çevrimiçi olabiliyorsunuz.

9300i bilgisayarınız ile de tam uyum içerisinde. Kutudan çıkan PCSuite yazılımı ile, bilgisayarınıza USB ile bağlanabiliyor. Ancak, bilgisayarınız bir Apple ise, standart bir senkronizasyon programı mevcut değil. Ancak, Windows işletim sistemi ile tam uyumlu bir telefon.

Nokia 9300i ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınızEklenme tarihi: 11.06.2006

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: