Motorola AIDS'e dur diyor

Motorola AIDS'e dur diyor

Kurucuları arasında ünlü rock grubu U2'nun solisti Bono'nun da bulunduğu RED girişimine destek vermek üzere (Moto)Red serisini yarattı. Serinin ilk telefonu olan kırmızı renkli Motorola L7 Bono'nun da katıldığı bir toplantı ile İngiltere'de tanıtıldı.

(Moto)Red L7 modelinin satışlarından elde edilecek gelir, Küresel Fon'un (Global Fund) Afrika'da AIDS, tüberküloz ve sıtma ile yürüttüğü mücadelede kullanılacak.

İngiltere'de başlayan çalışmaya İngiliz operatörler ve cep telefon satıcıları da destek verme kararı aldı. Kampanyaya destek veren operatörler, (Moto)Red L7 kullanıcılarının aylık faturalarının %5'ini RED'e bağışlayacaklar. Motorola ise satılan ürün başına RED'e 10 Pound bağışta bulunacak.

(Moto)Red Ortak kurucuları Bono ve Bobby Shriver tarafından geçtiğimiz Ocak ayında 'Dünya Ekonomik Forumu'nda anons edilen RED girişimi, AIDS ile savaşan Küresel Fon'a (Global Fund) özel sektörün sürekli nakit akışı sağlaması için yaratıldı. RED'i desteklemek isteyen özel şirketler, RED isimli ürün ya da hizmetler sunuyor ve bunlardan elde edilen gelirleri Küresel Fon'a aktarıyor

İngiltere'li operatörler ve telefon satıcıları da (Moto)RED'e destek veriyor
(Moto)Red İngiltere'de ortak destek kampanyasına dönüştü. İngiltere çapındaki cep telefonu operatörleri ve satıcılarının (BT Mobile, Carphone Warehouse, Fresh, O2, Orange, Tesco Mobile, T-Mobile, Virgin Mobile ve Vodafone) desteklediği kampanya ile Küresel Fon?un Afrika'da AIDS ile savaşına büyük kaynak aktarılması bekleniyor. Kampanyaya destek veren operatörler, (Moto)Red L7 kullanıcılarının aylık faturalarının %5'ini RED'e bağışlayacaklar.

Küresel Fon tarafından yapılan son değerlendirme ortalama olarak her bir yeni (Moto)Red bağlantısının ne kadar katkı yapabileceğini gösteriyor. Sadece üç adet cep telefonu satışı AIDS'e yakalanmış bir çocuk için bir yıllık okul masrafı ve günlük sıcak yemek ihtiyacını sağlayabilir, yıllık telefon faturasının % 5'i ise HIV'nin anneden çocuğa geçmesini önleyici 180 tedavi anlamına geliyor.

(Moto)Red L7'nin tanıtım toplantısında konuşan RED yaratıcılarından Bono; "RED bir 21. yüzyıl fikridir. RED'e destek veren şirketler, son 600 yıl içindeki en büyük sağlık krizi olan AIDS'e karşı yaratıcılıklarını ve finansal güçlerini Küresel Fon'u desteklemek için kullanmaktadırlar ki; bu inanılmaz bir destektir. Bu destek sayesinde Küresel Fon, Afrika'da AIDS ile mücadelesini sürdürmektedir." ifadelerini kullandı.

Detaylı bilgi için
http://www.motorola.com/red

RED
RED'in amacı Afrika'daki AIDS'le savaş için toplum bilincinin artırılması ve Küresel Fon'a destek için özel sektörün de katkısının sağlanması. Ürünleri üzerinde (RED) işareti yer alan şirketler, o ürünün satışının belirli bir yüzdesi ile Afrika'daki AIDS programları ve özellikle kadın ve çocuk sağlığı programlarına katkıda bulunuyorlar. Mevcut ortaklar arasında Motorola, American Express, Armani, Converse ve Gap bulunuyor.

Detaylı bilgi için
http://www.joinred.comEklenme tarihi: 10.06.2006

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: