Microsoft, yeni pazarı 'cep'te arıyor

Microsoft, yeni pazarı 'cep'te arıyor

Mobil cihazlar pazarından pay kapmak isteyen Microsoft, cep telefonları ve avuçiçiler için yeni işletim sistemleri 'Crossbow' ve 'Photon'u, 2007’den itibaren piyasaya sunacak.

Crossbow Photon Dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft, bilgisayarın ötesinde, gelişmekte olan yeni alanlarda kendine pazar arıyor. Mobil cihazlar için işletim sistemleri de şirketin gözlediği alanlardan biri. Şirket, Windows Mobile işletim sisteminin 2007’den itibaren piyasaya çıkacak ‘Crossbow’ ve ‘Photon’ sürümleriyle, büyümekte olan ‘akıllı cep’ pazarında güçlenmek istiyor.

Crossbow, cep telefonu ve PDA üreticilerine 2006’nın son çeyreğinde sunulacak ve gelecek yılın ortalarında da piyasada olacak. Crossbow, Microsoft’un geçen yıl çıkardığı Magneto kodlu Windows Mobile 5.0 sürümünün bir güncellemesi niteliğinde olacak. Crossbow, aynı zamanda WinForms ile kullanıcı arayüzü sistemi Avalon’un bir karmasını içerecek.

Photon mobil işletim sistemi ise, Crossbow’un halefi olacak ve 2008 ortalarında kullanıcıyla buluşacak. Microsoft, mobil işletim sistemlerinde e-posta ve anında mesaj işlevleri ile mobil cihaz ofis bağlantısı sağlayacak teknolojileri öne çıkaracak.Eklenme tarihi: 28.04.2006

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: