Kingston microSD 512 MB piyasada

Kingston microSD 512 MB piyasada

Kingston Technology, mobil telefon pazarında artan yüksek bellek talebini desteklemek için yeni ürünü 512 MB’lık microSD’yi piyasaya sundu.

Daha yüksek kapasiteli kartlar, ileri teknoloji kablosuz cihazlar üzerinde özel uygulamalar kullanmayı ve veri depolamayı kolaylaştırıyor.

Kingston microSD

Kingston Technology Co. Inc., hızla gelişen mobil bellek çözümlerine 512 MB’lık microSD’yi ekleyerek bellek kartlarının kapasitesini daha da genişletti. Artan kapasite ve format, MP3 player, video, yüksek kalitede kamera ve 3 boyutlu oyunlar gibi özel uygulamalara sahip ve daha fazla bellek ihtiyacı duyan, yeni nesil cok fonksiyonlu mobil telefonları kullananlar için vazgeçilmez olacak.

"Çok fonksiyonlu akıllı telefonlar yerel pazarlarda kendine yer buldukça, tüketiciler kendi telefonlarında sahip olmak ve kullanmak istedikleri içerik ve uygulamaları, online mobil portallerden telefonlarına indirecekler. Günümüzün ileri seviye video sıkıştırma teknikleri sayesinde, sözgelimi tek bir 512 MB’lık kart üzerinde download edilmiş pek çok uzun metrajlı film bulunabilecek" diyen Kingston mobil medya ürün müdürü Keyla Velazquez, tüketicilerin ellerindeki araçları upgrade ettiklerinde, 512 MB’lık microSD bellek kartının; adres defteri, fotoğraflar, bağlantılar, veri dosyaları ve zil sesleri için en uygun depolama çözümü olacağını da sözlerine ekledi.

IDC Araştırma Analisti David Linsalata ise; dijital müzikten, 3 boyutlu oyunlara, TV ve videoya kadar, mobil telefon pazarının büyümesinde multimedya bileşenlerinin önemli bir tetikleyici olarak hızla gelişmekte olduğunu, yeterli depolama olmaz ise, kullanıcılaın pazara yeni çıkan gelişmiş mobil telefonların multimedia fonksiyonlarını yeterince kullanamayacaklarını söyledi.

Kingston’un yeni microSD kartı, tam ebatlı bir SD kart gibi kullanılabilmesi için bir SD Adaptörü ile birlikte piyasaya sunuluyor. Kaza sonucu veri kayıplarını önlemek için adaptör üzerinde bir yazma-koruma düğmesi de mevcut. 512MB’lık yeni ürün, şirketin Ocak 2006’daki Tüketici Elektroniği Show’unda duyurduğu 256 MB’lık microSD’nin devamı. Kingston, cihazlar ve mobil içeriklerin gelişimine paralel olarak daha geniş kapasitelerde kartlar üretmeye devam edecek.

Kingston microSD Özellik ve Spesifikasyonları
 • Kapasiteler : 256 MB, 512 MB
 • Ebat : 11 mm x 15 mm x 1 mm
 • Ratingler* : 8,8 MB/sec. read rate – 6,5 MB/sec. write rate
 • Çalışma ısısı : 0ºC - 60ºC
 • Depolama ısısı : -20ºC – 85 ºC
 • Ağırlık : 1,41 gr
 • Standartlar : SD Association standartlarıyla uyumlu
 • Taşınabilir : Ultra küçük tasarım
 • Çok yönlü : Adaptör ile birleştirildiğinde tam ebatlı bir SD kart gibi kullanılabilir.
 • Basit : Tak çalıştır kolaylığında
 • Güvenilir : Ümür boyu garantiliEklenme tarihi: 16.04.2006

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: