Samsung, 8 GB'lik telefonunu duyurdu

Samsung, 8 GB'lik telefonunu duyurdu

Samsung, bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürmeyi planladığı dünyanın ilk 8 GB depolama kapasitesine sahip, Windows Mobile tabanlı cep telefonunu duyurdu. Sabit disk içeren telefon, Samsung’un geçen sene piyasaya sürdüğü i300 modeliyle pek çok ortak özelliğe sahip. Bunlar arasında en başta çift hoparlör, müzik çalar, ampli ve stereo Bluetooth özellikleri geliyor.

SGH-i310 Tüketici elektroniği devi Samsung, sabit disk içeren, Windows Mobile tabanlı yeni cep telefonu SGH-i310’u duyurdu. Bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürülecek olan SGH-i310, Samsung’un bir diğer sabit disk tabanlı cep telefonu SGH-i300 iler benzerlikler içeriyor.

Mobil müziğe odaklı olan i310’da çift hoparlör, müzik çalar, ampli ve stereo Bluetooth özelliklerinin yanı sıra 2 mega piksellik bir kamera ve video çıkışı da bulunuyor. i310; MP3, AAC, AAC+, WMA, WAV, ve Ogg olmak üzere pek çok ses dosyasını destekliyor.

SGH-i310, Samsung’un sabit disk içeren dördüncü cep telefonu olma özelliği taşıyor. Cep telefonu ve MP3 gibi aygıtlarda sıkça rastlanan bir sabit disk teknolojisi olan mikro diskler, cep telefonlarında giderek kendini daha fazla gösteriyor.

Samsung, bu alanda sabit disk içeren ilk cep telefonu olma özelliği taşıyan SPH-V5400’ü, 2004’ün sonunda piyasaya sürmüştü. 1.5 GB’lik bir kapasiteye sahip olan bu telefonu daha sonra 3 GB’lik depolama birimleriyle SPH-V7900 ve SGH-i300 cep telefonları izledi.

Gelişen fonksiyonlarla beraber artan depolama ihtiyacıyla, ucuz maliyetli sabit disk tabanlı cep telefonlarına giderek daha fazla rastlanıyor. En son Sony Ericsson, 4 GB’lik Walkman cep telefonunu geçtiğimiz hafta duyurmuştu.

Analizler, sabit disk tabanlı cep telefonlarının çok hızlı bir şekilde büyüyerek sabit disk tabanlı taşınabilir müzik çalarları gölgede bırakacağını gösteriyor. Analizlere göre, 2009’da piyasa yaklaşık 70 milyon sabit disk tabanlı cep telefonu sürülecek.Eklenme tarihi: 11.03.2006

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: