Google - Sony Ericsson işbirliği

Google - Sony Ericsson işbirliği

Sony Ericsson ve Google, Goole’ın İnternet arama ve Blogger araçlarının cep telefonlarında yer alması üzerine birlikte çalıştıklarını açıkladı. Sektörde ilk kez gerçekleşen bu işbirliği ile şu anda bir blog sayfası olmayan kullanıcılar bile bu hizmetten kolayca faydalanabilecek.

Blogger ve Google Arama Motorunun Sony Ericsson cep telefonlarına entegre edilmesi, kullanıcıların yepyeni bir mobil deneyim yaşamalarını sağlayacak. Telefonlarda kolay kullanım için Google Arama Motoruna doğrudan geçiş sağlayan ikonlar yer alacak.

Sony Ericsson Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jan Wäreby:

"Bilgi paylaşımı ve kişisel deneyimlerin aktarımı için giderek daha kişi blog servislerine yöneliyor. Google ile yaptığımız işbirliği sayesinde kullanıcılarımıza, fotoğraf ve hikayelerini sevdiklerine en kolay ve hızlı şekilde ulaştırabilmelerini sağlayacağız."

diyor. Jan Wäreby, arama motoru konusunda liderliğini ispatlamış Google gibi bir şirketle işbirliği yapmış olmaktan duydukları gururu da ayrıca ifade ediyor.

Google Inc. Avrupa Operasyonları Başkan Yardımcısı Nikesh Arora ise

"Bugünün teknoloji-sever kullanıcıları giderek daha fazla mobil hale geliyor ve "masa üstünde" alıştıkları erişimi, mobil haldeyken de yaşamak istiyor. Arama ve blog önerilerimizi kullanıcılara mobil ortamda sunarak, onlara daha fazla kullanıcı dostu ve daha fazla kişiselleştirilmiş bir deneyim sağlayacağız."

Sony Ericsson ve Google'ın yaptığı işbirliği kapsamında İnternet erişimi sağlayan tüm Sony Ericsson cep telefonlarında Google Arama Motoru önceden yüklenmiş bulunacak. Kullanıcılar İntenet'te arama yapmak istedikleri zaman, İnternet erişim bölümünde hazır bulunan Google Arama Motoru'na giriş yaparak, istedikleri bilgiye anında ulaşacak.Eklenme tarihi: 27.02.2006

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: