Avrupa'nın ilk T-DMB cep telefonu: Samsung P 900

Avrupa'nın ilk T-DMB cep telefonu: Samsung P 900

Samsung’un 3GSM etkinliğin fuar bölümünde tanıtımını yapacağı teknolojiler arasında karasal dijital multimedya televizyonlu (T-DMB) cep telefonları ve kablosuz geniş bant erişim (WiBro) teknolojisi öne çıkıyor. T-DMB, cep telefonundan televizyon yayınlarını hareket halindeyken bile iyi bir görüntü kalitesiyle izlemeyi mümkün kılıyor.

Kablosuz iletişime geniş bant dopingi
Ziyaretçilerin Samsung standında görecekleri yeni teknolojilerden WiBro (Wireless Broadband), mobil kullanıcılara kablosuz geniş bant erişim sağlıyor. WiMax tabanlı bir teknoloji olan WiBro, çok yüksek veri aktarım hızına sahip ve performansını kullanıcı hareket ederken bile kaybetmiyor.

T-DMB

Dijital video yayıncılığı teknolojisinin Samsung tarafındaki gelişmelerine de yer verilecek tanıtımlarda, uydusal dijital multimedya televizyon yayın (S-DMB) teknolojisi kullanılan demolar da yapılacak.

Avrupa’nın ilk T-DMB cep telefonu; Samsung P 900
Samsung, 3GSM’de Avrupa’da ilk T-DMB standartlarına sahip ilk cep telefonu olan P900’ü de tanıtacak. P900, televizyon ve radyo gibi birçok özelliğe sahip olmasının yanında 2 mega piksel kamera ve MP3 çalara sahip. Yeni telefonun Fransa ve Almanya’daki alan testleri başarıyla devam ediyor. Samsung, yeni modelini Almanya’daki 2006 Dünya Kupası’ndan önce Avrupa’da kullanıcılarla buluşturacak.

Her beğeniye uygun modeller
Samsung standında, yüksek hızla veri iletişimine (HSDPA) imkan sağlayan Z560 cep telefonu da tanıtılacak ve yüksek hızla veri aktarım demoları yapılacak. 3GSM’deki multimedya özellikli cep telefonları arasında fotoğraf özellikleriyle dikkat çeken Z710 (3 mega piksel), V8200 (8 mega piksel) ve B380 (5 mega piksel) de bulunuyor. Cep telefonu tercihlerinde müziğe önem verenleri ise i300X (4 GB hafıza), X810 ve S4300 (Flick) modelleri bekliyor.Eklenme tarihi: 19.02.2006
Kaynak: PcTech

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: