Google Maps Navigation

Google Maps Navigation

İnternetin bir numaralı ismi olan ve kullanıcılarına sunduğu birçok servisiyle tanınan Google, mobil cihazlar için geliştirdiği Android yazılımıyla da kullanıcıların ilgisini çekiyor.

HTC HeroGeçtiğimiz günlerde Android yazılımın yeni sürümüyle kullanıcılarının karşısına çıkan Google, Google Maps ve Google Street servislerini bir adım öteye taşıyarak navigasyon pazarına da girdiğinin sinyallerini verdi.

Dünyayı 3 boyutlu gez
Google Maps Navigation isimli bu yazılım ile artık kullanıcılar Google Maps servisinden farklı olarak şehri tepeden görmeyip, doğrudan içerisine girebilecek. Böylece kullanıcılar diledikleri her yere, örneğin herhangi bir caddeyi bile, 3 boyutlu görüntüler dahilinde görüntüleyebilecek ve şehri 3 boyutlu görüntüler eşliğinde gezebilecek.

Maps Navigation yazılımıyla birlikte navigasyon sektörünün lider isimleri Garmin ve TomTom'a da meydan okuyan Google'ın, Android 2.0 ile birlikte cep telefonlarında kullanılacak olan Maps Navigation servisini ne zaman kullanıcılara sunacağı ise henüz bilinmiyor.Eklenme tarihi: 29.10.2009
Kaynak: Ajanslar ve Mobiletişim

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: