Gizli mesaj göndermek yasaklanacak

Gizli mesaj göndermek yasaklanacak

Telekomünikasyon Kurulu cep telefonu abonelerinin gizli numaradan çağrı almasını engelleyen uygulamadan sonra gizli numaradan SMS alınmasını engelleyecek çalışma üstünde de çalışıyor. Cep telefonu abonelerinin gizli numaralardan aranmasını engelleyen uygulama ile kullanıcıları rahatlatan Telekomünikasyon Kurulu aynı uygulamayı kısa mesajlara da taşımayı sorguluyor.
HP iPAQ 514
Aynı aramalardaki gibi olacak
Telekomünikasyon Kurulu'nda yapılan görüşmeler yakın tarihte numarası gözükmeyen telefonlardan SMS almanızı isteğiniz doğrultusunda engellemenize olanak tanıyacak yürütmeliği devreye alacak. Özellikle bankalar ve alışveriş merkezleri kampanyaları hakkında müşterilerini bilgilendirmek üzere, müşterilerinin istekleri doğrultusunda kampanya SMS'lerini cep telefonlarına yolluyor. Bunu gerçekleştirirken de genellikle gizli numaraları kullanıyor. Yeni uygulama ile cep telefonlarınıza gizli numaradan gönderilecek SMS’leri kabul edip etmeme hakkı cep telefonu kullanıcısının kendisine bırakılacak.

Mobilize Bilgi
Karşılaştırma Asistanı: Sitemizde bulunan telefonları kendi aralarında fiyatlarını ve özelliklerini karşılaştırabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için, "Karşılaştırma" sayfasından, karşılaştırma yapmak istediğiniz telefonun markasını ve modelini seçip "Listeye Ekle" tuşuna basınız. Aynı yöntemle 10 modele kadar telefon ekleyebilir ve karşılaştırabilirsiniz.Eklenme tarihi: 06.05.2008
Kaynak: Mobiletişim | Mobilize Bilgi

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: