Facebook’da mesajlaşmak paralı oluyor

Facebook’da mesajlaşmak paralı oluyor

İnternet dünyasının en popüler sosyal ağı Facebook, mesajlaşmayı ücretlendirmek için çalışma yapıyor. Günümüzde mobil cihazlarda anında mesajlaşma özelliğiyle de birçok kullanıcısını kendine bağlayan Facebook’un bu hamlesi karşısında kullanıcılarının ne tepki vereceği ise tam bir merak konusu.


Şimdilik kısıtlı bir kesimle denenen uygulamada Facebook, arkadaş listenizde yer almayan kişilere mesaj göndermek istediğinizde 1 dolarlık ücret talep ediyor. Gönderdiğini mesajdaki kişi arkadaşınız değilse eğer bu mesaj o kişinin diğer klasörüne düşüyor. Eğer bir dolarlık ücreti verirseniz ise mesajınız direk gönderdiğiniz kişinin gelen kutusunda görülecek.

Özellikle cep telefonlarında kullanılan anında mesajlaşma yazılımlarının ücretlendirilmesini en çok cep telefonu operatörleri isterken bunun bir nedeni tabii azalan kısa mesaj kullanımı. İlerde ne gibi uygulamalar ile karşılaşacağımızı bilmesek de, bu tarz ücretlendirmelerin firmalara karşı büyük bir tepkiye neden olacağı da kesin gibi.Eklenme tarihi: 21.12.2012

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: