Bedava Check-up SMSlerine kanmayın

Bedava Check-up SMSlerine kanmayın

Son dönemde ortaya çıkan bir yolsuzluk nedeniyle yetkililer uyardı. Cep telefonuna mesaj olarak atılan "Bedava Check-up kazandınız" ile ilgili uyarıda, bazı kişilerin sağlık üzerinden yolsuzluk amaçladıkları ifade edildi.

Nokia 5800 XpressMusicYıllık 600 TL’ye kadar para çekebiliyorlar
Art niyetli bazı kişiler, tüketicileri arayıp danışmanlık, hastanelerden indirimli yararlanma ve ücretsiz ambulans hizmeti verdiklerini söylüyorlar. 30-50 TL karşılığında bu hizmetlerden bir yıl süre boyunca yararlanabileceklerini belirtiyorlar. Tüketicinin kredi kartından yıllık 350-600 TL çekim yapılabiliyor. Tüketiciler bu tür aldatmalara fırsat vermemelidir.

Yetkililer bu mesajlarda gönderilen numaralar arandığında normal fiyatların çok üzerinde ücretlendirmeler ile karşılaşıldığını vurgularken, "Sağlık konusu, tüketicinin önem verdiği bir nokta olduğundan birçok art niyetli kişinin geçim kapısına dönüşmüş durumdadır" dedi.

Kredi kartı ve bilgilerinizi kesinlikle vermeyin
GSM şirketleri, SMS gönderilen numara sahipleri hakkında yargı girişimi başlatarak, sorumluluklarını yerine getirmelidir diyen Nazım Kaya, tüketicileri gelen mesajları aradıklarında kredi kartı numaralarını vermemeleri konusunda uyardı. Tüketicilerin SMS gönderen numaraları abonesi oldukları GSM şirketi ve Sağlık Bakanlığı'na bildirilmesi gerektiğini ifade eden Nazım Kaya, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun check-up dolandırıcısı bir firma hakkında 10 bin TL ceza uyguladığını da kaydetti.Eklenme tarihi: 24.02.2010
Kaynak: Mobiletişim | Ajanslar

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: