Çizgi-Tagem Ve Hwm-Blackbox, stratejik iş ortaklığı kuruyor

Çizgi-Tagem Ve Hwm-Blackbox, stratejik iş ortaklığı kuruyor

Donanım tanımlama, doğrulama, lokasyon tabanlı uzaktan takip ve istatistik konularında dünya çapında popüler olan HWM-BlackBOX Projesi, Türkiye’nin en köklü bilişim firmalarından biri olan Çizgi Elektronik liderliğindeki Teknoloji Araştırma Geliştirme ve Eğitim Merkezi Çizgi-Tagem ile stratejik iş ortaklığına imza attı.

HWM-BlackBOX projesinin %25'lik hissesine 275.000 dolar ödeyerek sahip olan Çizgi-Tagem, projenin donanım ve teknoloji dünyasında yenilikçi yaklaşımlara ufuk açacağının ve dünya çapında ulaşılabilecek olan bazı servislerin 2010 yılı ilk çeyreği içinde kullanıma sunulacağı müjdesini verdi.

Dünya çapında servisler
Projeye ait servisler arasında; kullanıcıların kendi donanım sistemlerini dünya çapında diğer kullanıcılarla paylaşabildikleri, karşılaştırabildikleri ve tartışabildikleri sosyal bir topluluk olan top10hardware ile bilgisayar donanım ve sistem özelliklerini en ince detaylarına kadar inceleyerek CPU, GPU, bellek, anakart, sıcaklık, önemli gerilimler, performans vb. diğer sistem parametrelerini belirleyen BlackBOX yazılımı bulunuyor. Projede ayrıca dünya çapında milyonlarca kullanıcının sinerjisine sahip bir topluluğa ait güncel istatistiksel verilerin gerçek zamanlı değerlendirildiği bir sistem de bulunuyor.Eklenme tarihi: 13.08.2009
Kaynak: Ahmet Selman Özdemir

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: