Cebinde telefonu olan trafiğe takılmaz

Cebinde telefonu olan trafiğe takılmaz

Trafik sorunuyla baş edebilmek için geliştirilen “Yol Bilgisiyle Yönlendirme” projesi, İstanbullular için yeni bir umut oldu. Sürücüleri, en açık güzergaha yönlendiren ve gidecekleri yere en kısa sürede ulaşmalarını sağlayan KoPilot sistemiyle, İstanbul’un trafik yoğunluğunda biraz da olsa rahatlamak artık mümkün.
Samsung SGH-M620
7 gün 24 saat hizmet
KoPilot uygulamasında sürücülerin tek yapması gereken, alan kodu girmeden 757 1234 numaralı telefonu arayarak karşılarına çıkacak uzmana, o anda nerede bulunduklarını ve nereye gitmek istediklerini söylemekten ibaret. KoPilot sisteminde 7 gün 24 saat bilgi veren görevliler, anlık trafik yoğunluğunu değerlendirerek, sürücüye en açık güzergah bilgisini veriyor. Trafik kazaları, kapalı yollar, trafiği etkileyen maç, konser gibi etkinlikler sürücülere bildirilerek; sürücülerin trafikte sıkışıp kalma riski ortadan kaldırılıyor.

Dakikası yaklaşık 2 YTL
Ayrıca, gidilecek güzergah hakkında tahmini varış süresi, ortalama hız, yol uzunluğu ve çok yoğun olan mevki bilgileri de arayan kişiye aktarılıyor. Eğer sürücü alternatif bir güzergah bilgisi de almak isterse, bu bilgi de anında kendisine sunuluyor. KoPilot hizmeti Vodafone, Turkcell ve Avea kullanıcıları için, 30 saniyesi 97 Yeni Kuruş olarak ücretlendiriliyor.Eklenme tarihi: 30.04.2008
Kaynak: Mobiletişim | Mobilize Bilgi

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: