BlackBerry 10 için 15 bin uygulama sıra bekliyor

BlackBerry 10 için 15 bin uygulama sıra bekliyor

RIM, 30 Ocak’ta yeni akıllı telefonlarıyla birlikte tanıtımını yapacağı yeni BlackBerry 10 işletim sistemi için özel bir çaba gösteriyor. Geliştiriciler için yaptığı etkinliklerle uygulama mağazası BlackBerry World’teki çeşitliliği artırmak isteyen RIM’in, son gelişmeler ışığında gayet başarılı olduğu da görünüyor.


Etkinlik kapsamında mağazada 2 ile 5 arasında uygulaması yer alan geliştiriciye PlayBook tablet, 5’den fazla uygulama ile katkıda bulunan geliştiriciye ise BlackBerry 10 Dev-Phone çekiliş hakkı veren RIM, mağazada yer alan uygulama başına da geliştiriciye 100 dolar para ödülü veriyor.


Bu ödüller karşısında geliştiriciler de görevini yerini getirmiş. Şu anda BlackBerry World mağazasında yer almak için 15 bin uygulama sıra bekliyor. Son 38 saat içerisinde yapılan başvurularda yer alan her uygulama tabii ki mağazada yer almayacak, fakat anlaşılan BlackBerry 10’i bekleyen kullanıcılar BlackBerry World mağazasında RIM’in bu çalışmaları sayesinde uygulamasız kalmayacak.Eklenme tarihi: 14.01.2013

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: