Bir gün herkesin cep telefonu olacak

Bir gün herkesin cep telefonu olacak

Dünya'da bu yıl ilk kez cep telefonu olanların sayısının olmayanların sayısını geçeceği bildirildi. BM'ye bağlı Uluslararası Telekomünikasyon Enstitüsü'nün (ITU) aylık dergisinde yer alan bir yazıda, ''bu yılın başlarında nüfus içinde cep telefonu kullanımı oranının yüzde 50'ye ulaşmasının beklendiği'' bildirildi. Bu, 3.3 milyardan fazla kişinin cep telefonu sahibi olması anlamına geliyor.

Sony Ericsson W890iOperatörler abartıyor olabilir
ITU, cep telefonu hizmeti veren şirketlerden alınan bilgilere dayanan bu rakamlarda, birden fazla cep telefonu olanların fazla telefonlarının dikkate alınmadığını ve kimi şirketlerin kendi abone sayılarını abartmış olabileceğini bildirdi. Gelişmekte olan ülkelerde cep telefonu sahibi olanların sayısının hızla arttığı, yalnızca Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin'de geçen yıl 1 milyar kişinin cep telefonu olduğu kaydedildi. 2000'de, dünya nüfusunun yalnızca yüzde 12'sinin cep telefonu vardı.

Sony Ericsson W890i ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız

Mobilize Bilgi
Sitemizde bulunan yüzlerce telefondan beğendiklerinizi inceleyebilir, istediğiniz telefonlara yorum yazıp puanlama yapabilirsiniz. Yaptığınız yorumlar onaylandıktan sonra sitemizde yayınlanır ve diğer kullanıcılar için ön bilgi oluşturur. Yorum sayfasında verdiğiniz mail adresini diğer kullanıcılar göremezler.Eklenme tarihi: 11.02.2008
Kaynak: Mobiletişim | Mobilize Bilgi

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: