Avea adliyeyi cebe sığdırdı

Avea adliyeyi cebe sığdırdı

Adalet Bakanlığı ve Avea, bugüne kadar hazırlanan en büyük e-devlet projesi olan Ulusal Yargı Ağı Projesi'nin (UYAP) mobil ayağı için protokol imzaladı. Adaletin yerine getirilmesinde zaman kaybını ve vatandaşların bu sebeple mağdur olmalarını engellemek amacıyla Adalet Bakanlığı tarafından hayata geçirilen UYAP ile adliyelerde başlayan süreç, kesintiye uğramadan devam edecek, böylece teknoloji adaletin hizmetinde olacak.
Samsung SGH-B500
Tüm adli bilgiler cepte
Projenin başlangıcında, ilk olarak Avea tarafından sağlanacak teknoloji sayesinde Avea aboneleri UYAP Adalet, Avukat, Vatandaş ve diğer portallar üzerinden yapılan ve bakanlık tarafından belirlenen işlemlerle ilgili uyarı, veri ve duyuruları ve bakanlık tarafından belirlenecek diğer tüm bilgileri, dava bilgileri de dahil olmak üzere SMS, sesli yanıt sistemi, WAP ve Infomobil aracılığıyla ceplerine alabilecek.

Sorgulamalar cepten yapılacak
T.C. Adalet Bakanlığı ve Avea'nın bu hizmeti sayesinde vatandaşlar, cep telefonlarından kolaylıkla dava bilgilerini öğrenebilecek; ceza, vergi, trafik ve icra mahkemeleri sorgulamalarını yapabilecek; avukatlar mevcut davaları takip edebilecek ve Adalet Bakanlığı personeli de duyuruları öğrenebilecek.Eklenme tarihi: 13.03.2008
Kaynak: Mobiletişim | Mobilize Bilgi

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: