Araç telefonu olanlara uydu telefonu

Araç telefonu olanlara uydu telefonu

Türkiye’nin milli uydu operatörü Globalstar, kapanan araç telefonlarının yerine abonelere uydu telefonu verilmesi için Telekomünikasyon Kurumu ve Ulaştırma Bakanlığına başvurdu. Globalstar Genel Müdürü Hüseyin Çağlar, yaptıkları başvuruda, araç telefonlarının daha çok sabit telefonların bulunmadığı ya da cep telefonları açısından kapsama alanı sorunu bulunan yerlerde kullanıldığını, bu nedenle araç telefonu abonelerine uydudan konuşma imkanı sağlanmasını önerdiklerini kaydetti.

Philips Xenium 9@9uNumara değişmeden geçiş
Sabit ve mobil iletişimden daha ucuz olan araç telefonlarının kapatılmasıyla oluşan açığın uydu telefonlarıyla doldurulabileceğini vurgulayan Çağlar, Ulaştırma Bakanlığının Evrensel Hizmet Fonu’ndan destek sağlanması halinde araç telefonlarının yerine uydu telefonları verebileceklerini ifade etti. Araç telefonu abonesi olanların aynı numarayla uydu sistemine geçebileceklerini dile getiren Çağlar, uydu telefonlarını bazı teknolojik kitlerin yardımıyla araçlara monte edebildiklerini de belirtti.

Philips Xenium 9@9u ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız

Mobilize Bilgi
Haber Arama: Sitemizde haber aramak için, Haberler sayfamızdaki “Haber Arama” aracından aramak istediğiniz kelimeleri yazarak istediğiniz haberlere ulaşabilirsiniz.Eklenme tarihi: 09.02.2008
Kaynak: Mobiletişim | Mobilize Bilgi

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: