Akıllı telefonlar sağlık sektörüne de el attı

Akıllı telefonlar sağlık sektörüne de el attı

İşlemci güçlerinin artması ile birlikte birçok uygulamayı çok rahatlıkla çalıştıran akıllı telefonlar artık sağlık sektörü içinde hizmet vermeye başlıyor. Ek olarak kullanılacak aparatlarla beraber vücudunuzdaki değişikler belirlenerek uygulamanın analizi ile size bildirilebilecek.


Bunun ilk örneklerine ise Scandu akıllı telefon aksesuarları sayesinde tanışacağız. Forbes tarafından yapılan habere göre bunun için 3 farklı cihaz hazırlayan Scandu, scout cihazı ile şakaklardan yaşam sinyallerini değerlendiriyor, Flo ile idrar tahlili yapıyor, Flu ilede tükürük analizi sayesinde grip ya da nezle gibi hastalıkların teşhisinde bulunuyor.

Hazırlanan bu cihazlar henüz satışa çıkmazken, belli bir onay sürecinden geçmesi için bekleniyor. Scandu tarafından yapılan açıklamaya göre cihazların satış fiyatının ise 150 dolardan az olacağı söylendi. Birçok insanın doktora gitmeye üşendiği ve çalışma temposundan dolayı kendini ihmal ettiği düşünülürse bu cihazlar gerçekten çok yararlı olabilir.Eklenme tarihi: 02.12.2012

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: