+39'lu numaradan gelen çağrı

+39'lu numaradan gelen çağrı

Son zamanlarda artan +39 ülke kodu ile başlayan numaralardan gelen çağrılarla ilgili olarak Turkcell’in bir açıklaması bulunuyor. Açıklamada telefona gelen cevapsız aramalara ilişkin olarak bunun yeni bir dolandırıcılık tipi olduğu ve numaralara geri dönüş yapılmaması gerektiği belirtiliyor.

Uluslararası ücret tarifesi
Bildiğiniz üzere yurtdışındaki yabancı operatöre ait bir numarayı aramanız halinde, ücretlendirme Turkcell'in uluslararası ücret tarifesine bağlı olarak görüşme süresine göre yapılmaktadır. Aranan numaranın özel ücretli bir servis (Premium Rate Service) olması halinde ise, yurtdışı operatör tarafından yapılan ücretlendirme, şirketimiz tarafından abonelerimizin faturalarına aynen yansıtılmaktadır.

HTC Touch HD+39’un tamamı engellenemez
Şirketimizin; yabancı bir operatörün numaralarından hangisini özel ücretli bir servise, hangisini normal bir aboneye tahsis ettiğini tespit etmesi, dolayısı ile de sadece belli bazı numaraların şirketimiz abonelerini aramasını engellemesi mümkün değildir. +39 ülke kodu ile yapılan tüm aramaların engellenmesi ise, o ülkeye doğru olan tüm haberleşmenin engellenmesi anlamına gelir ki, bu da hukuka da aykırıdır.

Dikkatli olunuz
Tüm bu sebeplerle abonelerimizin istemedikleri sonuçlarla karşılaşmamaları için, tanımadıkları yurtdışı numaralarından telefonlarına gelen cevapsız çağrılara karşı tedbirli olmaları ve bilmedikleri numaraları aramamaları gerekmektedir.Eklenme tarihi: 21.05.2009
Kaynak: Mobiletişim | Cep telefonu

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: