15 YTL’ye cep telefonu

15 YTL’ye cep telefonu

Hayatımızın çok önemli bir parçası haline gelen GSM sistemi 7 Eylül 2008'de 21'inci yaşını dolduracak. Denetim, vergi, yönetim danışmanlığı ve kurumsal finansman hizmetlerinde dünyanın en büyük kuruluşlarından biri olan Deloitte'un Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon bölümü, dünya ekonomisindeki yavaşlamanın 2008 yılında telekomünikasyon sektörünü nasıl etkileyeceğini araştırdı ve tahminlerde bulundu. 10 önemli telekomünikasyon öngörüsü arasında 10 dolarlık cep telefonlarının piyasaya çıkacağı tahmini yer aldı.
General Mobile G777
Yeni gelir kaynakları
GSM sektörü, küresel düzeyde toplam 16 milyar dakikalık konuşmaya aracılık edecek. Rapora göre, ekonomik dalgalanmalar telekom sektörünü de etkiliyor. Donanım üreticilerinin satışlarında azalma bekleniyor; ancak kurumların ve bireylerin günlük yaşamlarında iletişimin artan ağırlığı, hizmet sağlayan firmaların önüne yeni gelir kaynakları oluşturma fırsatları da sunuyor. Bu da özellikle mobil teknolojilerle mümkün olabilecek.

GPS teknolojisi güçlenecek
Mobil teknolojileri makineler ve diğer iletişim platformlarıyla birlikte kullanmak, GPS teknolojisinin güçlendirilmesi, internet ortamındaki yeni iletişim araçları ve özellikle orta yaşın üstündekiler için geliştirilecek kullanımı kolay uygulamalar, telekom sektörünün önündeki önemli potansiyel gelişim alanlarını oluşturuyor. Fiyatların giderek ucuzlaması, cep telefonlarını yaygınlaştırıyor ve piyasanın derinliğini artırıyor.

15 YTL’ye cep telefonu
Bugün 50 doların altında satılan pek çok marka olduğu gibi, toptan satış fiyatı 15 YTL olan bir cep telefonunun çıkması bekleniyor. Ancak telefon sahipliği oranı küresel düzeyde yüzde 50'ye ulaştığı için, pazarın büyümesi yavaşlıyor. Sektörde birleşme ve satın almalar bu yıl da güçlü bir şekilde devam edecek. Yükselmekte olan ekonomilerde güçlenen operatörler giderek av olmaktan çıkıp avcı olmaya başlıyorlar ve satın alacak şirket arıyorlar.Eklenme tarihi: 10.03.2008
Kaynak: Mobiletişim | Mobilize Bilgi

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: