1 GHz işlemci: HTC HD 2

1 GHz işlemci: HTC HD 2

Gelişmiş bir yenilikçilik ve tasarıma sahip olan HD2; web siteleri, Microsoft Office dosyaları, PDF belgeler ve resimleri parmağınızın tek bir dokunuşu ile kolayca görüntülemenize, büyütmenize veya yeniden boyutlandırabilmenize olanak tanıyan “kapasitif” dokunmatik ekrana sahip ilk Windows telefon. Cihazın geniş ekranı sayesinde, ekran üzerindeki klavyeyi kullanarak daha hızlı, daha verimli ve doğru yazmak da mümkün oluyor. Qualcomm’un yeni 1 Ghz Snapdragon mobil işlemcisini kullanan HTC HD2’nin sunduğu performans artışı; uygulama, video ve oyunların hızını da yükseltiyor.

HTC Sense teknolojisi
Yenilik, tasarım ve kullanım rahatlığı ile kullanıcıların hayatını iyileştirmek amacıyla geliştirilen HTC Sense teknolojisi, üç temel prensip üzerine kurulu: “Benim Olsun” (Make it Mine), “Yakınımda Kal” (Stay Close) ve “Beklenmeyeni Keşfet” (Discover the Unexpected).

HTC HD 2HTC HD 2 özellikleri:

  • 67 x 120.5 x 11 mm boyutlarında, 157 gram ağırlık
  • Handsfree, Bluetooth, Ses kaydı
  • 6,5 saat konuşma, 490 saat bekleme süresi
  • Uçuş modu, USB Desteği, E-posta Desteği
  • 65536 renkli, 480 x 800 px dokunmatik ekran
  • 1 GHz işlemci, 448 MB RAM, 512 MB ROM
  • 5 MP kamera, Otomatik netleme
  • 3G teknolojisine uyumlu
  • Multi-touch: Ekran üzerinde çift teması algılama

HTC HD 2 ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız

HTC HD2 ile çekilen resimler

Benim Olsun - Make it mine
HD2, HTC’nin kişiselleştirme hamlesini, telefonunuza neyi istediğinizin yanı sıra nerede olduğunuzu yansıtarak sürdürüyor. HTC, 4,3 inç genişlikte pencereyi andıran ekranını kullanarak önemli içeriklerinize ve bilgilerinize zarar vermeden HD2’nin tüm ekranını kullanan, yerelleştirilmiş ve animasyonlu hava durumu bilgilerini sunuyor. Kullanıcılar yeni “Windows® Marketplace for Mobile” (Cep Telefonları için Windows Pazaryeri) aracılığıyla çok sayıda uygulamayı indirerek HD2’yi ihtiyaçlarına ve tarzlarına göre daha da geliştirebiliyorlar.

Yakınımda Kal - Stay Close
HTC’nin hayatınızdaki kişilerle iletişim anlarınızı ses, mesaj, Facebook ya da e-posta aracılığıyla olmasına bakmaksızın tek bir “kişi görüntüsü” altında gösteren kişi-odaklı iletişim yaklaşımı sayesinde HD2, yakın arkadaşlarınız ve iş arkadaşlarınızla yakın ve sürekli iletişimde kalmanızı sağlıyor. E-posta alıp gönderdiğiniz bir sırada, arama tuşuna basarak kolayca telefon görüşmesine geçiş yapabiliyorsunuz. HTC ayrıca, Twitter uygulamasının yeni Windows tabanlı versiyonu HTC Peep’i de içeriyor. 5 Megapiksel kamera ile çektiğiniz fotoğrafları Facebook veya Twitter üzerinden kolaylıkla paylaşabiliyorsunuz.

Beklenmeyeni Keşfet - Discover the Unexpected
HTC Sense teknolojisi sayesinde HD2, telefon deneyimizi tümüyle geliştiren ve zenginleştiren bir dizi gelişmiş özellik içeriyor. Cihazın üzerinde, gelen çağrıyı cevaplamak veya arama yapmak üzere telefonu elinize aldığınızda ekrandaki yanlış dokunuşları önleyen yakınlık sensörü de dahil olmak üzere bir dizi sensör bulunuyor. Işık sensörü, ekran parlaklığını otomatik olarak ayarlıyor. 3G geniş bant bağlantı olanağı sunan HTC HD2, ayrıca nerede olursanız olun bilgisayarınız veya diğer cihazlar ile kişisel WiFi bağlantısı da sağlıyor.

Windows telefon
Yeni bir Windows telefon olan HTC HD2, Windows Mobile 6.5 yazılımının sağladığı güçlü mesajlaşma, internet taraması ve üretkenlik becerileri sergiliyor. Microsoft Exchange ile senkronize olabilen sınıfının en iyisi e-posta deneyimi sunan HD2, çoklu e-posta hesap yönetimi ve kontrolü yapabilmenize de olanak tanıyor. Microsoft’un yeni My Phone servisi, HD2’den internete fotoğraf, müzik dosyaları, kişilerinizi ve metin mesajlarını ücretsiz olarak kopyalamanıza ve senkronize etmenizi sağlıyor.

Resim Galerisi

Resimlerin devamı için tıklayınız
Eklenme tarihi: 08.10.2009
Kaynak: Ahmet Selman Özdemir

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: