Sözlük

Index

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R Q S Ş T U V W X Y Z

S

Streaming
Eşzamanlı. Dijital ses ve videonun İnternet üzerinden iletimini tanımlayan terim. Ses ve video kullanıcıya bir veri akışı halinde sunulur.
Streaming media
Internet üzerinden videonun sıkıştırılarak gönderilmesini ve ulaştığı noktada kullanıcılar tarafından seyredilmesini sağlayan ortam.
SureType
SureType, etkili, hızlı ve kolay tuşlama deneyimi yaratmak için geleneksel telefon tuş takımı yerine Q klavyeyi kullanan, abonenin yazmak istediği kelimeyi "tahmin edebilen"yenilikçi bir teknolojidir. Siz yazarken SureType yazılımı uygun kelimeleri otomatik olarak tamamlar. Yazılım kullanıldıkça önerdiği kelimeleri sizin çok kullandığınız kelimeleri önerecek şekilde kendini geliştirir. SureType ile aynı tuşa bir kaç defa basmanıza gerek kalmaz, hızlı ve kolayca yazı yazarsınız.
SXGA
Bakınız: 1.3 Megapiksel
Symbian
Bilgisayarlarda kullanılan Microsoft Windows ya da Linux tabanlı işletim sistemleri gibi, Symbian da mobil cihazlarda kullanılan bir işletim sistemidir. Bu altyapı üzerine, farklı özellikleri destekleyen yazılımlar üretilerek cep telefonlarının kabiliyetleri çeşitlendirilmektedir.
SyncML
(Synchronization Markup Language) Senkronizasyon İşaret Dili. Uyumlu cihazlar arasında bilgi senkronizasyonu sağlama sistemi. Bilgisayarlar , cep telefonları gibi elektronik cihazların arasında data uyumluluğunu (senkronizasyonunu) sağlayan XML tabanlı bir protokolüdür.

Sayfalar : « 1 2 3