Sözlük

Index

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R Q S Ş T U V W X Y Z

S

Simplex
Alıcı ve verici istasyon arasında, sadece tek yönlü iletişim yapabilme özelliği.
SimPlus
SIM Plus, artırılmış hafızasında 250 telefon numarası, 35 kısa mesaj (SMS) ve son aranan 20 numarayı saklayabilen SIM kartlara verilen isimdir.
SİND
Kullanıcı sesinden bağımsız sesli arama
Smartphone
Cep telefonunun sağladığı klasik özelliklere, bilgisayar dünyasının bir ürünü olan PDA’lerin özelliklerinin de eklenmesiyle tasarlanan gelişmiş mobil iletişim cihazlarıdır.
SMS
Short Message Service – Kısa Mesaj Servisi. Kullanıcıya, hücresel telefonu aracılığıyla kısa yazılı mesaj gönderme ve alabilme imkanı sağlayan bir hizmettir. Bu serviste opeatör desteği ile maksimum 160 adet alfanumerik karakter kullanılarak oluşturulabilmektedir.
SMSCB
(SMS Cell Broadcast) Sms Yayını
Sony Ericsson
Sony Ericsson, küresel iletişim pazarına yenilikçi ve zengin özellikleri bulunan cep telefonları, aksesuarlar ve PC kartlar sunmaktadır. Sony ve Ericsson tarafından 2001 yılında ortaklık olarak kurulan Sony Ericsson'un yönetim küresel yönetim binası Londra'da yer almakta ve Avrupa, Japonya, Çin ve Amerika'daki Ar-Ge bölümleri dahil tüm dünyada yaklaşık 6 bin çalışanı bulunmaktadır.
Sorgulama tabanlı SMS
Abonenin belirli sözcükleri kullanarak yine belirli servis numaralarına göndermesi sayesinde katma değerli servisler (VAS) sisteminden sorgulama yapabilmesidir. Örneğin SONDAKIKA yazıp 7710'a gönderdiğinizde günün son gelişmeleri cebinize SMS olarak gelir
SP
(Service Provider) Kullanıcılarına telekomünikasyon servisleri sağlayan telekomünikasyon şirketi.
Speakerphone
Hoparlör
Speed Dialing
Hızlı Arama. One touch dialing (tek tuş arama) diye de bilinen, önceden numaralara atanmış kişilerin tek tuşla aranmasını sağlayan teknoloji.
SSL
(Secure Sockets Layer) Ağ üzerindeki mesaj iletişiminin güvenliğinin yönetimi için Netscape tarafından oluşturulmuş bir program katmanı.
Standby Time
(Bekleme süresi) Kablosuz bir telefonun veya Communicator'ün tamamen dolması, açılması ve arama veya veri iletmeye hazır olması için gereken süre. Bekleme süresi, önceleri yalnızca saat ve dakika cinsinden belirtilirken yeni modellerde günlerle ifade edilebilmektedir.
Stereo
Sesin çift kanallı olarak kaydedilmesine veya yürütülmesine Stereo denir.
Stereo Kulaklık
Stereo ses verebilen kulaklığa Stereo Kulaklık denir.

Sayfalar : « 1 2 3 »