WhatsApp’ta GIF Nasıl Yapılır?

WhatsApp’ta GIF Nasıl Yapılır?

Bildiğiniz gibi 2016 yılından beri WhatsApp’ta GIF gönderme oldukça fazla kullanılmaya başlandı. Mesajlaşma uygulamaları arasında belli bir popülariteye sahip olan WhatsApp’ta hızlı bir şekilde GIF yapabilmeniz mümkün.

Bu yazımızda sizlere WhatsApp’ta nasıl GIF yapabileceğiniz ve GIF yaparken ekstra bir uygulamaya ihtiyacınız olup olmadığı hakkında bilgi vereceğiz. Hazırsanız başlayalım.

WhatsApp’ta Kendi Videolarınız ile GIF Yapmak


Kullanıcılar, WhatsApp’ta hazır GIF leri istedikleri kişilere gönderebilecekleri gibi, telefonda kayıtlı bulunan 6 saniye ve 6 saniyeden daha kısa olan videoları da GIF haline getirebilecek. Üstelik bu işlemi herhangi bir uygulama indirmeden yapabileceksiniz. Şu adımları takip etmeniz yeterli:

-GIF göndereceğiniz kişinin sohbet penceresini açın
-Sohbet kutusundaki + simgesine tıklayın
-Fotoğraf ve Video Galerisi seçeneğine dokunun.
-GIF haline getirmek istediğiniz videoyu seçin.
-GIF haline getirmek istediğiniz videoyu kırpma yerinden 6 saniye veya 6 saniyeden daha az olacak şekilde kısaltabilirsiniz.
-Kırptığınız kısmın altında bulunan GIF yazısına tıklayabilirsiniz.
-Hazırlamış olduğunuz videoyu, alt kısımdaki mavi oktan dilediğiniz kişilere gönderebilirsiniz.WhatsApp’taki Kayıtlı GIF ler Nasıl Gönderilir?


WhatsApp’ta arkadaş listenizdeki kişilere GIF göndererek sohbetlerinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Kayıtlı olan GIF leri gönderebilmek için şu adımları takip edebilirsiniz;

-Mesaj göndermek istediğiniz kişinin sohbet kutusunun yanındaki katlanmış kağıt işaretine basın.
-Sonrasında kayıtlı olan stickerlar açılacaktır. Bu kısımda GIF yazan kısma tıklayın.
-Son olarak karşınıza çıkacak olan ekrandaki mavi ok ile GIF i karşı tarafa gönderebilirsiniz.Eklenme tarihi: 22.04.2022

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yazar: Tuğba Oral
twitter.com/tugbisss_

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız:

Popüler Haberler