Samsung'dan esnek ekranda devrim: Gerdirilebilir AMOLED

Samsung'dan esnek ekranda devrim: Gerdirilebilir AMOLED

Samsung, her sene yeni ekran teknolojilerini sergilediği SID organizasyonuna bu yıl dünyada bir ilk niteliğinde dinamik gerdirilebilir ekranıyla katılacak. Los Angeles Kongre Merkezi'ndeki SID 2017 öncesi ilk detayları Güney Kore medyasıyla paylaşılan ekran, esnek OLED türünün en iyi örneği olarak nitelendiriliyor.

Herhangi bir doğrultuda 12 milimetreye kadar gerdirilebilen ve bu vaziyette yüksek çözünürlüklü görüntü vermeyi sürdüren panel, serbest bırakıldığında tekrar eski formuna dönüyor. 9,1 inçlik AMOLED ekran, mevcut esnek panellerin aksine sadece bir yönde değil, her iki yönde de kıvrılabiliyor, rulo haline gelebiliyor ve katlanabiliyor.

Tam manasıyla esnek yapıda olması ve gerdirilme durumunda orijinal formunu muhafaza edebilmesi, Samsung'un dünyada bir ilk olan dinamik gerdirilebilir AMOLED panel teknolojisini epeyi değerli kılıyor. Henüz ilk örneği gün yüzüne çıkarılan bu ekran türünün gelecekte mobil cihaz ve nesnelerin interneti endüstrilerinde kullanılması planlanıyor.Eklenme tarihi: 22.05.2017

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yazar: Bilal Akgündüz
twitter.com/BilalAkgunduz

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız:

Popüler Haberler