Samsung Galaxy Note 3 Android 5.0 Lollipop güncelleme rehberi

Samsung Galaxy Note 3 Android 5.0 Lollipop güncelleme rehberi

Samsung'un Galaxy Note 3 için Lollipop güncellemesi nihayet resmen dağıtılmaya başladı. İlk etapta Rusya'daki kullanıcılara ulaştırılan Android 5.0 versiyonlu üretici yazılımı, Türkiye dahil tüm Avrupa bölgesindeki cihazlara yüklenebiliyor. Güncellemenin ülkemize ulaşmasını beklemek istemeyen Note 3 sahipleri, bu yazımızda sizlerle paylaşacağımız rehber sayesinde cihazlarını kolayca son sürüme yükseltebilecekler.

OTA paketi ve Kies yoluyla dağıtılan orijinal Lollipop yazılımı, Sammobile sitesi sayesinde internette yayımlandı. Son sürüm Android'i hemen şimdi tecrübe etmek isteyenler aşağıda gerekli indirme bağlantıları ve kurulum talimatlarını bulabilirler.

Güncelleme için gerekli dosyalar

Samsung'un Avrupa bölgeli resmi yazılım paketinin kullanılacağı işlemler sırasında, bazı dosyalara ihtiyaç duyulacak. Firmanın teknik ekibi tarafından da kullanılan Odin programını ve cihazınızın Ayarlar - Diğer - Cihaz hakkında menüsünden öğrenebileceğiniz model numarasına göre indirmeniz gereken yazılım dosyalarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Android 5.0 Lollipop yazılımı yalnızca Exynos çipsetli Note 3 ile uyumludur. Lütfen görseldeki gibi cihazınızın model numarasının SM-N900, N9000, N9000Q'dan biri olduğunu teyit edin.

- Odin v3.04 kurulum aracı
- Galaxy Note 3 için USB sürücüler
- Android 5.0 Lollipop yazılımı (İndirmek için Sammobile sitesine üye olmanız gerekiyor.)

Güncelleme Rehberi

1. İndirdiğiniz Odin kurulum programı ve yazılım dosyasını bir klasöre çıkartın, USB sürücüleri bilgisayarınıza kurun.

2. Telefon hafızasındaki numaralar, mesajlar ve diğer verileri yedekleyin.

3. Note 3'ünüzün pilinin en az yarısına kadar dolu olduğundan emin olun ve cihazı kapatın.

4. Ses yükseltme + Orta düğme + Güç tuşlarına basılı tutarak cihazı Recovery modda başlatın.

5. 'Wipe cache partition' ve 'Wipe user data' seçeneklerini uygulayarak cihazınızı sıfırlayın. Ardından Reboot system now ile yeniden başlatın.

6. Cihazı tekrar kapatın, ses kısma + orta düğme + güç tuşuyla Download modunda açın.

7. Ses Yükseltme düğmesine basıp ekrana gelen uyarıyı kabul edin.

8. Telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayara bağlayın.

9. Bilgisayarınızdan Odin3 v3.04.exe dosyasını çalıştırın ve sol üstteki kutuda COM:4 benzeri bir ibare belirdiğinden emin olun.

Eğer Odin programına cihazınızı tanıtamazsanız sürücüleri yeniden yüklemeyi ve Odin programını yönetici olarak başlatmayı deneyin.

10. Çıkardığınız dosyalar arasındaki .tar.md5 uzantılı yaklaşık 2 gigabayt büyüklüğündeki yazılımı Odin programının PDA düğmesine basarak seçin.

11. Odin aracında PDA bölümüne doğru dosyayı eklediğinizden ve cihazı programa tanıttığınızdan emin olup Start düğmesine basın.

12. 5-10 dakika kadar sürecek olan kurulum sırasında aygıtınıza dokunmayın ve bağlantı kablosunu çıkarmayın.

13. Cihaz yeniden başladıktan sonra artık kullanıma hazırdır. İlk açılış normalden uzun sürebilir.


Karşılaştığınız sorunları, Android 5.0 Lollipop işletim sistemi hakkında görüşleri yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.Eklenme tarihi: 28.01.2015

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yazar: Bilal Akgündüz
twitter.com/BilalAkgunduz

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız:

Popüler Haberler