Samsung da 1000 fps video çekebilen kamera yapıyor

Samsung da 1000 fps video çekebilen kamera yapıyor

Akıllı telefon piyasasının en büyük kamera sensörü tedarikçisi Sony, kendi cihazlarında 960 fps ağır çekim kabiliyetine sahip çözümüyle rakiplerine üstünlük sağlıyor. Son birkaç yılda gerek giriş-orta seviye telefonlar gerekse üst segmentte ISOCELL markasıyla Sony hakimiyetine karşı ciddi tehdit oluşturmaya başlayan Samsung, endüstri kaynaklarına göre bu Sony sensörünün muadili üzerinde çalışıyor.

Motion Eye ismiyle amiral gemi Sony telefonlarına entegre edilen kamera, video çekim kabiliyetinde rakip tanımıyor. Kore'den gelen son bilgiler, Samsung'un da 1000 fps video kaydı yapabilen bütünleşik DRAM çipli bir modül geliştirdiğini gösteriyor. Sony'nin üç katmanlı sensör tasarımından farklı olarak geleneksel çift katmanlı CMOS tasarımını kullanmayı sürdüren Samsung, sensörün çektiği kareleri daha hızlı hafızaya yükleyebilmesi için gerekli DRAM modülünü ise patent ihlalini önlemek maksadıyla farklı bir yöntemle sensöre entegre edecek.

Yeni Samsung ISOCELL sensörün gelecek sene Galaxy S9 serisiyle birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor.Eklenme tarihi: 18.09.2017

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yazar: Bilal Akgündüz
twitter.com/BilalAkgunduz

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız:

Popüler Haberler