Nokia Lumia yeni güncellemesi ile kamera daha opsiyonel olacak

Nokia Lumia yeni güncellemesi ile kamera daha opsiyonel olacak

Lumia cihazlarına ayrı bir önem gösteren Nokia Windows Phone 8 işletim sistemine sahip Luima telefonları için hazırladığı PR 2.0 güncellemesinin detayları yavaş yavaş belli oluyor.

Kilit ekranında uyku modunda çıkan saat ve çift tıklama ile tekrar geri dönülmesi gibi yenilikler daha önce paylaşılmıştı. Bunlara ek olarak gelen yeni haberler ise Nokia’nın kamerayı daha profesyonel şekilde kullanılacak yönde değişikler yaptığı. Smart Camera Lens olarak adlandırılan yeni kamera uygulaması ile beraber, artık telefonlardaki kamerada deklanşör hızı, beyaz dengesi gibi birçok özellik çok daha ayrıntılı şekilde kullanılabilecek.

Nokia’nın telefonlarında kameraya diğer firmalara nazaran daha çok önem verdiği biliniyor. Özellikle Lumia 920’nin kamera performansı bunun en güzel örneği. Yeni çıkacak Lumia’larla birlikte de bu konuda yenilikler beklenirken bu güncelleme ile beraber gelecek uygulamada telefonu ile fotoğraf çekmeyi seven birçok Lumia kullanıcısını da ayrıca memnun edecektir.Eklenme tarihi: 15.04.2013

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: