Motorola Moto G ve Moto G 2 için Android 5.0.1 Lollipop güncellemesi

Motorola Moto G ve Moto G 2 için Android 5.0.1 Lollipop güncellemesi

Geçtiğimiz kasım ayında ikinci nesil Moto G için kısa süreliğine Android 5.0 güncellemesinin dağıtımını gerçekleştiren Motorola, nihayet yeniden Lollipop sürümüne yükseltme faaliyetlerine başlıyor. Bugün Android 5.0.1 işletim sistemi versiyonunu kullanan yeni bir OTA güncellemesini almaya başlayan kullanıcılar, firmanın en güncel Android yazılımıyla cihazları güncellediğini bildirdi. İlk dağıtım çalışmaları, Moto G ve Moto G 2 modellerini kapsıyor.

LXB22.46-25 yapı numaralı üretici yazılımları, yarım gigabaytı aşan boyutuyla büyük bir OTA paketinin indirilmesinin ardından cihaza kuruluyor. Saf Android arayüzünü Material Design anlayışıyla zenginleştiren Lollipop güncellemesi, işletim sisteminin varsayılan uygulama runtime'sini ise Google imzalı ART olarak belirliyor. Bu değişiklik, cihazın genel performansını ciddi oranda artırıyor ve güç tüketimine de fayda sağlıyor. Yenilenen uyarı çubuğu, çoklu kullanıcı desteği ve daha birçok yenilikle Lollipop sürümü, Android ekosisteminin tarihindeki en büyük güncelleme ünvanını taşıyor.

Aşağıda güncellenen Moto G ve Moto G 2 kullanıcılarından gelen ekran görüntülerini bulabilirsiniz. Türkiye'de de satılan Motorola Moto G modeline sahip kullanıcıların birkaç gün içerisinde yeni sürüme yükselmiş olacaklarını müjdeleyelim. Cihazını internete bağlı tutmanız yeterli. Güncellemeyi Ayarlar - Telefon Hakkında - Yazılım Güncelleştirmeleri menüsünden kendiniz de kontrol edebilirsiniz.Eklenme tarihi: 20.12.2014

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yazar: Bilal Akgündüz
twitter.com/BilalAkgunduz

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: