2K çözünürlüklü Lenovo Vibe Z2 Pro internete sızdı

2K çözünürlüklü Lenovo Vibe Z2 Pro internete sızdı

Lenovo, K900 adlı modeliyle başlayan süper telefon serisini geçen senenin sonunda Vibe alt markalı yeni bir cihazla sürdürmüştü. Kısa süre önce Sina Weibo sosyal paylaşım platformundan yayımlanan görüntüler, firmanın bu modellerin halefi olarak geliştirdiği son amiral gemisini resmen doğruladı. Vibe Z2 Pro adı verilen aygıt, K900'de olduğu gibi metal aksama sahip olacak ve üstün donanım özelliklerini bünyesinde barındıracak.

6 inç büyüklüğünde 2560 x 1440 piksel çözünürlüklü bir IPS LCD ekran, 2,5 GHz hızında dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 801 çipset, çift LED flaş ve OIS optik görüntü sabitleyici donanıma sahip 16 MP kamera sensörü, NFC çipi, 4000 mAh pil gibi donanım elemanlarını sadece 7,7 milimetre kalınlığında ve üstelik alüminyumdan imal edilmiş bir kasaya sığdırmayı başaran Çinli üretici, Vibe Z2 Pro'yu şuan yalnızca şirket içerisinde tanıtmış durumda. Çin'in en büyük mobil cihaz üreticisi ve aynı zamanda Motorola'nın yeni sahibi olan Lenovo, önümüzdeki günlerde resmi biir basın tanıtımı organize edecek.

Ön yüzünün büyük bölümü Quad HD çözünürlüklü ekran ile kaplı olan akıllı telefon, çift SIM kart yuvası ve 4G LTE iletişim teknolojisi desteğini beraberinde getirecek. Uluslararası pazara açılan teknoloji devinin yeni amiral gemisini Türkiye ve diğer Asya, Avrupa ülkelerinde satışa sunup sunmayacağı henüz kesinlik kazanmadı.Eklenme tarihi: 28.05.2014

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yazar: Bilal Akgündüz
twitter.com/BilalAkgunduz

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: