iPhone 8 ve 8 Plus Türkiye çıkış tarihi

iPhone 8 ve 8 Plus Türkiye çıkış tarihi

Geçen ay resmi tanıtımı gerçekleşen ve iki haftadır küresel pazarda satışı devam eden iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, bu ay ülkemizde de piyasaya sürülecek. Yerel medya ajanslarının gündemine taşıdığı son haberler doğruysa yeni Apple telefonları 20 Ekim'de tüketiciyle buluşacak.

Arka yüzeyi camla kaplı olan iPhone 8 serisi, güncellenmiş kamera donanımı, yüzde 70'e kadar işlemci, yüzde 40 da GPU performans artışı vaat eden A11 Bionic yonga, kablosuz şarj ve hızlı şarj desteğiyle geliyor. Henüz satış fiyatı netleşmese de bazı ön sipariş ilanlarında iPhone 8 için 4199 ₺, iPhone 8 Plus içinse 4799 ₺ seviyesinden başlayan fiyatlar kullanılıyor.

Amiral gemi çözümü iPhone X'in satışı için 3 Kasım tarihini işaret eden Apple, muhtemelen bu modelini gelecek yıla kadar Türkiye'de satışa sunamayacak. Bu durum, iPhone 8 serisi için daha rahat bir satış ortamı oluşturacak. Ancak tüketicilerin çok küçük bir kısmı ciddi tasarımsal değişikler ihtiva eden iPhone X'i beklemek yerine iPhone 8'i tercih ediyor.Eklenme tarihi: 3.10.2017

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yazar: Bilal Akgündüz
twitter.com/BilalAkgunduz

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: