iPhone 6'nın ilk test sonucu ortaya çıktı

iPhone 6'nın ilk test sonucu ortaya çıktı

Cupertino, Kaliforniya'daki resmi tanıtımına dakikalar kalan yeni Apple telefonu, bu kez de test sonuçlarıyla internete sızmış oldu. Geekbench test aracında iPhone 7,2 model numarasıyla listelenen iPhone 6'nın bazı teknik detayları böylelikle resmen kesinlik kazandı. Merakla beklenen aygıtın 2 GHz saat hızında işlemcilere sahip olacağı iddiası da bu son sızıntıyla çürütüldü.

1,4 GHz hızında çift çekirdekli 64-bit özel tasarım işlemciye sahip olacağı öğrenilen Apple A8 yongası, yine 1 GB RAM modülünü bünyesinde barındıracak. Sistem belleğinde artışa gitmemekte inat eden Amerikalı teknoloji devi, 1,3 GHz saat hızında çalışan Apple A7'den nispeten daha güçlü bir çipset geliştirmeyi başarmış. Tek çekirdekte 1633, çok çekirdekte ise 2920 puanlık bir Geekbench 3 sonucuna imza atan iPhone 6'nın halefi olacağı iPhone 5s, 1305 ve 2347 puana ulaşabiliyor.

iPhone 6 ve Apple tarafından bugün tanıtımı gerçekleştirilecek diğer aletler hakkındaki tüm detaylar için bizi takip etmeye devam edin.Eklenme tarihi: 9.09.2014

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yazar: Bilal Akgündüz
twitter.com/BilalAkgunduz

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: