iOS 12.1.4 ile birlikte grup FaceTime görüşme özelliği geri dönüyor

iOS 12.1.4 ile birlikte grup FaceTime görüşme özelliği geri dönüyor

Tespit edilen absürt bir problem yüzünden günlerdir servis dışı olan FaceTime'nin grup video görüşme özelliği nihayet yeniden faaliyete geçiyor. Kullanıcıların ortam sesini video çağrı isteği kabul edilmediği halde karşı tarafa ulaştırarak ciddi iletişim sorunu ortaya çıkaran yeni FaceTime özelliği, iOS 12.1.4 güncellemesiyle yeniden kullanılabilir hale geldi.

Konuyla alakalı resmi bir açıklama yayımlayan Apple, müşterilerini iletişim güvenliği hususunda sıkıntıya düşürdüğü için özür diledi. 12.1.4 sürüm numaralı yazılım güncelleştirmesiyle yalnızca bu sorunu çözmekle yetinmeyen teknoloji devi, aynı zamanda FaceTime sunucularının genel optimizasyonunu gerçekleştirip güvenlik konusunda rutin düzenlemeleri hayata geçirmiş. Bundan sonra benzer sıkıntıların yaşanmaması için çalışma yürütüldüğü bilgisi de resmi açıklamaya eklenmiş.

Martta yayımlayacağı iOS 12.2 güncellemesi üzerinde çalışmayı sürdüren Apple, yeni yazılımı 2019 model iPad modelleriyle birlikte lanse etmeyi planlıyor.Eklenme tarihi: 8.02.2019

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yazar: Bilal Akgündüz
twitter.com/BilalAkgunduz

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız:

Popüler Haberler