iOS 10.3.1 güncellemesi yayımlandı

iOS 10.3.1 güncellemesi yayımlandı

Geçen hafta final sürümünü yayımladığı iOS 10.3'ten sonra beta geliştirme çalışmalarına 10.3.2 ile devam eden Apple, .1 versiyonunu ileri bir tarihteki stabil güncelleme için saklamıştı. Firmanın önceden planladığı acil yazılım güncelleştirmesi iOS 10.3.1 resmen dağıtılmaya başladı.

Yeni güncelleme iki önemli sıkıntı nedeniyle hızlı bir şekilde dağıtıma sunuldu. Birincisi, 32-bit işlemcili iPhone 5, 5c ve dördüncü nesil iPad ile alakalı. Artık iOS ekosisteminin yalnızca 64-bit destekli bir işletim sistemine çevirmekte kararlı olan Apple, 10.3 güncellemesinde yaptığı düzenlemeler neticesinde iPhone 5, 5c ve dördüncü nesil iPad kullanıcılarının OTA yoluyla güncelleme almasında sıkıntı yaşanmasına sebep olmuş. Bunun son sürümle düzeltildiği belirtiliyor.

10.3'te ikinci sıkıntı ise, ortaya çıkarılan yeni bir güvenlik açığı. Bu açıktan istifade edilerek Wi-Fi çipinde rastgele kod çalıştırılabileceğini tespit eden firmanın yazılım ekibi iOS 10.3.1'de bu mühim açığı kapatmış.Eklenme tarihi: 4.04.2017

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yazar: Bilal Akgündüz
twitter.com/BilalAkgunduz

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız:

Popüler Haberler