5.9 inçlik HTC One Max'ın ilk görüntüleri

5.9 inçlik HTC One Max'ın ilk görüntüleri


Yıl sonuna doğru zarar etmeye başlayacağı tahmin edilen HTC, bir dönem ABD'de akıllı telefon pazarının en üst basamağına kadar tırmanmış olsa da süreklilik gösteremeyip ürün satışlarında ciddi düşüş yaşadı. Ekonomik sorunları beraberinde getiren bu gerilemeyi One modeliyle bir nebze olsun yavaşlatmayı başaran Tayvanlı üretici, büyük beğeni toplayan yekpare alüminyum kasa tasarımını One mini ile önümüzdeki haftalarda orta seviyeye sunacak. Aynı tasarım anlayışını farklı segmentlere uyarlayarak satış rakamlarını artırmayı amaçlayan firmanın hedefindeki bir diğer mobil cihaz kategorisi ise; telefon-tablet melezleri.

HTC, iki senedir çeşitli kaynaklar tarafından 5 inç üstü sınıfına giriş yapacağı yönünde iddialarla anılıyor. Yeni ürün yelpazesine HTC One ile aynı dizaynı paylaşan T6 kod adlı bir model dahil ettiği ileri sürülen şirketin telefon-tabletine ait ilk görseller uzak doğudan geldi. ePrice Hong Kong'un yayımladığı fotoğrafların One Max'ın Çin'deki büyük operatörlerle test çalışmaları süren bir prototipe ait olduğu belirtilmiş.

Çift SIM kart yuvası ve TD-SCDMA, GSM şebeke destekli bu yuvaları aynı anda aktif kullanabilme yetisiyle donatılacak görüntülerdeki One Max'ın Çin'e özel sürümü, çıkarılabilir arka kapak, microSD kart desteği ve bütünleşik güç ünitesine sahip. Aygıtın uluslararası sürümünde arka kapağın çıkarılamayacağı tahmin ediliyor. Haberde cihaz teknik özellikleri şöyle sıralanmış; 5.9 inç Full HD ekran, 2.3 GHz hızında dört çekirdekli Krait 400 ve Adreno 330'lu Qualcomm Snapdragon 800 MSM8974yonga, 2 GB sistem belleği, 16 GB dahili hafıza, 4 ultrapiksel HTC Zoe kamera, 2.1 MP ön kamera, çift hoparlör, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Android 4.3 Jelly Bean, yeni HTC Sense versiyonu, 3.300 mAh pil.

9.4 milimetre kalınlığındaki One Max, muhtemelen ilk olarak HTC'nin 7 inçlik Flyer tabletine eşlik eden HTC Scribe dijital kalem fonksiyonlarının gelişmiş bir versiyonunu beraberinde getirecek. Aygıtın bu ay resmen tanıtılması bekleniyor.

Yazar: Bilal AkgündüzEklenme tarihi: 4.08.2013
Kaynak: ePrice Hong Kong

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: