HP Windows Mobile 6.5

HP Windows Mobile 6.5

HP gelecek akıllı telefon ürünlerinde Microsoft Windows Mobile 6.5 işletim sistemini desteklemeyi planladığını duyurdu. HP akıllı telefonlarda bulunacak Windows Mobile 6.5 mobil kullanıcıların iletişimlerini ve önemli iş ve kişisel bilgilerinin yönetimini daha da kolaylaştırıyor. Yeni görsel çekiciliği, gelişmiş mobil internet deneyimi ve daha fazla kişiselleştirme yetenekleriyle bu sürüm, Windows tabanlı akıllı telefonlara yönelik fırsatları daha geniş bir pazar segmentine yayıyor.

HP iPAQ Voice MessengerDaha etkileşimli dokunma
Yeni işletim sisteminin yenilenen görünümü ekran üzerinde tıklama, fiske ve kaydırma hareketlerine yanıt veren daha etkileşimli bir dokunma deneyimi sunuyor. Kullanıcıların ana ekrana yeni dinamik uygulamalar eklemelerine olanak tanıyan Rich Internet Application (RIA) desteği ve tarayıcı gelişmeleri ise mobil internet deneyimini daha da iyileştiriyor.

Yeni temalar, uygulamalar ve zil sesleri
Ayrıca müşteriler Windows Mobil 6.5 ile yeni temalar, uygulamalar ve zil sesleri gibi araçlarla ve kişisel fotoğraflarını fotoğraflı kartvizit ve ana ekran arka planı olarak kullanarak akıllı telefonlarını yeni yollarla kişiselleştirebiliyor. Müşteriler akıllı telefonlarına Windows Media Player ile müzik ve video aktarabiliyor ve istedikleri anda izleyebiliyor ya da dinleyebiliyorlar.

Ayarlar otomatik olarak bulunacak
Kullanıcılar zengin ve daha etkin bir mesajlaşma deneyimiyle iletişimden de daha çok keyif alacaklar. Windows Mobile 6.5 içeren HP iPAQ akıllı telefonları şirket e-postaları için Microsoft Exchange Server 2007 ayarlarını otomatik olarak bulacak. Birleştirilmiş e-posta gelen kutusu ise müşterilerin “metin” ya da kısa mesaj servisi (SMS) mesajlarını görebilmesini ve sesli postalarını kolaylıkla dinleyebilmesini sağlayacak. SMS mesajları da gerektiğinde başvurulmak üzere Exchange Server’da arşivlenebilecek.Eklenme tarihi: 28.02.2009
Kaynak: Mobiletişim | Cep telefonu satın alma rehberi

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız:

Popüler Haberler