HP, Palm'ı satın aldı

HP, Palm'ı satın aldı

Akıllı telefon üreticilerinden Palm, uzunca bir süreden beri sürdürdüğü toparlanma sürecinde yaşadığı başarısızlığın ardından HP'ye satıldı.

Palm PreWebOS işletim sistemini geliştireceğiz
Firmadan yapılan açıklamada, HP, Palm'a 1 milyar dolar, firmanın alacaklılarına da 200 milyon dolar ödeyecek. Böylece Palm'ın satış değeri 1.2 milyar dolar olarak kayıtlara geçecek. Palm telefonlarda çalışan WebOS adlı işletim sistemi esasında cihazın en kıymetli bileşeni. Satın alımla ilgili olarak konuşan HP CEO'su Jon Rubinstein, "Asıl mesele WebOS idi. Bunu geliştirip mobil olan platformlarımıza, yani akıllı telefon, tablet bilgisayar ve belki netbook'lara yayacağız" dedi.

Satış Temmuz ayında tamamlanıyor
Hisse başına 5.70 dolar olarak hesaplanan satışın, Temmuz sonuna kadar tamamlanması öngörülüyor. Palm, geçtiğimiz yıl büyük beklentilerle, dokunmatik ekranlı telefonu Pre'yi piyasaya sürmüş, ancak, BlackBerry ve iPhone'a karşı gereken rekabeti sağlayamamıştı.

Eski bir Apple yöneticisi olan Palm Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Jon Rubinstein'ın bu görevi koruması bekleniyor.Eklenme tarihi: 1.05.2010
Kaynak: Mobiletişim | Mobilize

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız:

Popüler Haberler