Galaxy Note 8'in Snapdragon 836 yongasetinden gücünü alması bekleniyor

Galaxy Note 8'in Snapdragon 836 yongasetinden gücünü alması bekleniyor

Telefon-tablet melezi kategorisinin yıldızı Galaxy Note yeni bir çipsetle geri dönüyor. Teknoloji medyasının Galaxy Note 8 olarak sızıntılarına yer verdiği cihaz iddiaya göre Qualcomm'un frekans hızı artırılmış Snapdragon 835 çipini kullanacak. Snapdragon 836 model numaralı yarı iletken çip, Note 8 dışında diğer sonbahar amiral gemilerine de eşlik edecek.

İşlemcide 2,5 GHz, GPU'da ise 740 MHz'ye çıkan frekans hızıyla kayda değer bir performans artışı sunması beklenen 836 ile birlikte Samsung'un kendi Exynos çipsetinde de benzer bir hız yükseltmesi yapması bekleniyor. Exynos cephesinde yalnızca frekans artışı değil modem çipi değişikliği de olasılık dahilinde. Çinli kaynaklar birçok kez Samsung'un tüm mobil iletişim teknolojilerini tek çipte bir araya getirecek yeni Shannon modemini Note 8'de kullanmayı planladığını ileri sürmüştü.

6,3 inç kavisli Super AMOLED ekran, 4/6 GB RAM, 12+13 MP arka kamera ve Android 7.1 Nougat işletim sistemine sahip olacak Galaxy Note 8, muhtemelen eylülde gün yüzüne çıkacak yeni Apple iPhone 8'den önce dünya genelinde satılmaya başlayacak.Eklenme tarihi: 9.06.2017

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yazar: Bilal Akgündüz
twitter.com/BilalAkgunduz

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: