Apple Watch için yerel uygulama desteği resmen doğrulandı

Apple Watch için yerel uygulama desteği resmen doğrulandı

Re/code tarafından düzenlenen bir teknoloji konferansından Apple Watch ile ilgili önemli bir gelişme duyuruldu. İlk oturumlardan birine davet edilen Apple'nin operasyonlardan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Jeff Williams, yerel akıllı saat uygulamalarına imkan tanıyacak Watch SDK'sının önümüzdeki ay yayımlanacağını müjdeledi.

Şimdiye kadar iPhone üzerine indirilen uygulamaların yansımalarını görüntülemek ve telefondaki uygulamadan veri almak zorunda olan Watch yazılımları, SDK ile geliştirilen yeni uygulamalarda çok daha hızlı çalışıp daha fazla işleve sahip olabilecek. Cihazlar arasındaki bilgi alışverişinden dolayı oldukça yavaş işlediği bildirilen Apple Watch uygulamaları böylelikle bağımsız hale gelebilecek.

Sonbaharda indirmeye sunulması beklenen ilk yerel Apple Watch uygulamaları arasında direk saat üzerinden aldığı sensör verilerini kullanarak istatistik oluşturabilen sağlık uygulamaları, saat hafızasından müzik çalabilen oynatıcılar ve bağımsız oyunların yer alması bekleniyor.Eklenme tarihi: 27.05.2015

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yazar: Bilal Akgündüz
twitter.com/BilalAkgunduz

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız:

Popüler Haberler