Apple Watch 3 yılın ikinci yarısında piyasaya sürülecek

Apple Watch 3 yılın ikinci yarısında piyasaya sürülecek

2016'da 12 milyona yakın akıllı saat satarak pazarın yarısına hakim olan Apple, üçüncü nesil Watch çözümüyle ilk defa mobil veri desteği sunacak. 4G LTE destekli bir versiyonu geliştirilen Watch 3, yılın ikinci yarısında piyasaya sürülecek.

Yine aynı tasarımı kullanacağı belirtilen Apple Watch 3, daha yüksek işlem performansı ve daha uzun kullanım süresi sunacak. Saatin tümüyle Quanta Computer tarafından üretileceğini belirten Digitimes, yeni model tüketiciyle buluştuktan sonra satışta kalacak olan ikinci nesil Apple saatinin ise Compal'ın Chongqing tesislerinde üretilmeye devam edeceğini aktarıyor.

Dizüstü pazarındaki düşüş sonrası farklı segmentlere yönelen bilgisayar sektörünün iki numaralı fasoncusu Compal, Apple'den aldığı ilk akıllı saat siparişleriyle kendini gösterme fırsatı elde etmiş oldu. Giyilebilir elektroniğin dünyanın diğer bölgelerinden daha hızlı yaygınlaştığı Çin pazarı, Compal gibi bir üreticiyi bu sektöre çeken bir diğer sebep olarak analistlerin karşısına çıkıyor.Eklenme tarihi: 6.04.2017

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yazar: Bilal Akgündüz
twitter.com/BilalAkgunduz

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: