Apple son çeyrek geliri 43.6 milyar dolar

Apple son çeyrek geliri 43.6 milyar dolar

Mali yılının 30 Mart tarihinde sona eren ikinci çeyrek sonuçlarını açıklayan Apple bu çeyrek içerisinde beklenildiği gibi iPhone ve iPad satışlarında yine büyük bir başarı sağlarken, bilgisayar satışlarında ise geçen yıl aynı döneme göre düşüş yaşadı.

Yayınlanan raporda Apple’ın son çeyrek gelirleri 43.6 milyar dolar olarak açıklandı. Hisse başına düşen kar 10.09 dolar olurken toplamda elde edilen net kar ise 9.5 milyar dolar. Geçen sene aynı dönemde Apple 39.2 milyar dolar gelir elde ederken, bu gelirden elde edilen kar 11.6 milyar dolardı.

Ürün olarak ise Apple, 37.4 milyon iPhone, 19.5 milyon iPad satışı gerçekleşti. Geçen sene aynı döneme göre artış sağlanırken, Apple geçen sene aynı çeyrekte, 35.1 milyon iPhone ve 11.8 milyon iPad satışı gerçekleştirmişti.

Apple CEO’su Tim Cook’un bu raporla ilgili yaptığı açıklamada mart dönemindeki sonuçlardan oldukça memnun olduklarını belirtirken yeni donanım ve yazılımlar içinse hız kesmeden çalıştıklarının altını çizdi.Eklenme tarihi: 25.04.2013

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: