Apple, yeni iPhone'lerin üretiminde ikinci kez daralmaya gidiyor

Apple, yeni iPhone'lerin üretiminde ikinci kez daralmaya gidiyor

Bu yıl piyasaya sürdüğü çentikli ekrana sahip üç iPhone modeliyle tüketicilerden beklediği talebi toplayamayan Apple, tedarikçilerine bir sipariş hacmini daraltma talimatı daha geçerek üretimi düşürdü. Geçen ay yüzde 25'lik bir düşüşten bahseden sektörün ileri gelen analistleri, önümüzdeki yıl için hiç de iç açıcı bir tablo çizmiyor.

Sene içerisinde satış hacmi ciddi farklılıklar gösterebilen Apple, buna rağmen en iyi rakamları her zaman kış döneminde elde ediyordu. Bu sene zorlu bir dönemece giren teknoloji devi, iPhone modellerinin artan satış fiyatlarını haklı çıkaracak bir yenilikle tüketicileri ikna etmekte zorluk yaşıyor. En verimli olduğu sene sonundan önce üst üste iki kez üretim hacmini daraltmaya yönelik hamlelerin hayata geçirilmesi, yakın zamanda fiyat indirimlerinin gelebileceğine de işaret ediyor.

Ülkemizde bu hafta satışına başlanacak olan yeni Apple telefonlarından iPhone XS için 9899 ₺, XS Max için 10.799 ₺, iPhone XR içinse 7399 ₺ başlangıç fiyatı olarak belirlenmiş.Eklenme tarihi: 28.11.2018

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yazar: Bilal Akgündüz
twitter.com/BilalAkgunduz

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız:

Popüler Haberler