iPhone 7 32, 128 ve 256 GB hafıza seçenekleriyle gelebilir

iPhone 7 32, 128 ve 256 GB hafıza seçenekleriyle gelebilir

Seri üretimi başlayan iPhone 7, arka kasa görüntüleriyle büyük ölçüde tasarımsal olarak detaylanmış durumda. Fakat henüz cihazın donanım özelliklerinden kesin bir şekilde bahsetmek güç. Bugün tedarik zinciri verilerini baz alan bir analiz firması olan TrendForce, cihazın donanım yapısına dair elde ettiği bilgileri endüstriye sunarak iPhone 7'yi daha iyi anlamamızı sağladı.

2016 model Apple telefonu, beklenildiği gibi şimdiye kadar temel modelde sunulan 16 GB depolama alanını ikiye katlayacak. Bununla da yetinmeyip diğer hafıza seçeneklerini de 128 ve 256 GB olarak iki katına çıkaracak olan Kalifroniyalı teknoloji devi, SanDisk'in küçük boyutlardaki yeni nesil yarı iletken çiplerini kullanacak.

4,7 ve 5,5 inçlik iki versiyon halinde gelen iPhone 7'de ekran konusunda bir değişiklik öngörülmüyor. Fakat kamera donanımları yenilenen telefonlardan çift arka kameralı iPhone 7 Plus'ın daha fazla sistem belleğine ihtiyaç duyacağı hesaplanarak 3 GB RAM ile donatılacağı iddia ediliyor.Eklenme tarihi: 1.06.2016

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yazar: Bilal Akgündüz
twitter.com/BilalAkgunduz

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: