iPhone 6'ya ait olduğu iddia edilen ön panel görüntülendi

iPhone 6'ya ait olduğu iddia edilen ön panel görüntülendi

Mobil Dünya Kongresi henüz sona ermiş olmasına rağmen gelecek modellere yönelik sızıntılar hız kesmek bilmiyor. Bugün Çinli bir forum sitesi, yeni iPhone'ye ait olduğu iddia edilen ön panel görüntüleri yayımladı. Apple tarafından ABD'de üretilmeye başlayan safir kristal kullanılarak oluşturulacağı ileri sürülen panel, önemli sızıntılara imza atan Nowhereelse.fr tarafından Avrupa medyasına sunuldu.

iPhone 6'da yeni bir akıllı telefon tasarımı ve ekran boyutuna geçiş yapacağı konuşulan Cupertino merkezli üretici, 3,5 ve 4,0 inçten sonraki ekran artışıyla 4,3-4,7 inç aralığına yerleşmeyi planlıyor. Görüntülerdeki panelin de buna benzer boyutlarda bir ekran için dizayn edildiğini söylemek mümkün. Ekran çerçevesi bulunmayan donanım elemanı, ekrana teğet şekilde oluşturulan bir ana ekran düğme yuvasını beraberinde getiriyor.

İkinci görselde 3,5 ve 4,0 inçlik iPhone ön panelleriyle karşılaştırılan iPhone 6 panelinde, ön yüzün çok daha büyük bir bölümünü ekran oluşturacak. Apple, halen 4,0 inçlik telefonlar satan ve ön panelde büyük boşluklar bırakırken; diğer üreticilerin yeni nesil akıllı telefonları, ön yüzde %80'in üzerinde yer işgal eden 5 inç üstü ekranlarla daha iyi bir dokunmatik tecrübesi sunmayı başarıyor. Bu nedenle, Amerikalı teknoloji devinin sonraki akıllı telefonunda benzer bir yapı benimsemesi uzun süredir gerek tüketiciler gerekse Apple yatırımcıları tarafından talep ediliyordu.

Temmuzda piyasaya sürüleceği rapor edilen, fakat sonbahar dönemindeki bir çıkış tarihi daha olası görünen sekizinci Apple akıllı telefonu, iPhone serisinin en önemli dönüm noktalarından biri olacak. Rakiplerinin dev ekranlı cihazları karşısında nispeten daha küçük modelleriyle rekabet etmeye çalışan Apple'nin yeni telefonuna ait olduğu söylenen panelin diğer iPhone'lerle karşılaştırmasına aşağıdan göz atabilirsiniz.Eklenme tarihi: 2.03.2014

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yazar: Bilal Akgündüz
twitter.com/BilalAkgunduz

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: