Apple, iOS 8'in yüzde 60 kullanım oranına ulaştığını açıkladı

Apple, iOS 8'in yüzde 60 kullanım oranına ulaştığını açıkladı

Apple yaklaşık iki ay önce dağıtımına başladığı sekizinci büyük iOS güncellemesine dair güncel kullanım bilgisini açıkladı. İki hafta önce yüzde 56 olarak ilan edilen iOS 8 kullananların tüm iOS cihazlara oranı artık yüzde 60 seviyesinde.

Rekor düzeydeki iPhone 6, iPhone 6 Plus satışlarına rağmen geçen yılki iOS 7 kadar hızlı bir şekilde benimsenmediği gözlenen iOS 8, ilk büyük alt sürüm yükseltmesi iOS 8.1 yayımlanana kadar kötü bir performans ortaya koydu. Ancak 8.1 ve iPhone 4S, iPad 2 odaklı 8.1.1'in yayımlanması, iOS 7 kullanıcılarını son sürüme yükselmeye ikna etmeyi becerdi. Yine de halen Apple cihazlarının yüzde 35 gibi ciddi bir kısmını oluşturan iOS 7 yüklü aygıtların yakın zamanda yüzde 20'nin altına düşmesi zor görünüyor.

iOS 8 için Apple Watch odaklı ikinci büyük güncellemesini test etmeye başlayan Apple, iOS 8.2 versiyonlu yazılımı 2015'in ilk çeyreğinde akıllı saati ile birlikte piyasaya sürecek. Bu gelişmenin de iOS 8 kullanımına büyük katkı sağlayacağı tahmin ediliyor.Eklenme tarihi: 27.11.2014

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yazar: Bilal Akgündüz
twitter.com/BilalAkgunduz

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız:

Popüler Haberler