iOS 8.0.1 güncellemesi çıktı

iOS 8.0.1 güncellemesi çıktı

Apple, bir hafta önce birinci stabil sürümüyle piyasaya sürdüğü iOS 8 mobil işletim sistemi için ilk güncellemesini yayımladı. 12A402 yapı numaralı yazılımın erkenden dağıtıma sunulmasının ardındaki en büyük sebebin HealthKit ile alakalı sıkıntılar olduğu da öğrenildi. 73 megabayt büyüklüğündeki OTA güncelleme paketi, birçok soruna çözüm olsa da beraberinde bazı problemleri getirmiyor değil.

HealthKit sayesinde iPhone'lerden kullanıcının sağlık ve aktivite verilerini toplayabilecek uygulamalar, iOS 8.0.1 sürümü sayesinde App Store'de indirmeye sunulabilecek. Bu tür uygulamaların önündeki engelleri kaldıran güncelleme ayrıca, istemsiz bir şekilde üçüncü parti sanal klavyeden orijinale geri geçilmesine sebep olan sorunu çözüyor, bazı uygulamaların fotoğraf albümüne erişimde yaşadığı sıkıntıları bitiriyor, iPhone 6 ile iPhone 6 Plus'taki ekranı yarıya indirmeye yarayan orta düğmeye çift dokunma hareketinin doğruluğnu artırıyor ve şebeke üzerinden mesaj yollarken meydana gelen gereksiz veri hsrcamasının önüne geçiyor.

8.0.1 ile önceki versiyonda tespit edilmiş sorunların giderildiğini ve yszılımın daha stabil hale geldiğini düşünebilirsiniz. Ancak ilk kullanıcılardan gelen geribildirimler, ilk iOS 8 yükseltmesini alan telefonların şebeke ve Touch ID biyometrik sensöründe sorun yaşadığı gözler önüne serdi. iPhone 4S, 5, 5c, 5s, 6, 6+, iPad 2, 3, 4, iPad mini, retina ekranlı iPad mini ve iPod touch 5 modellerinr yüklenebilen güncellemenin yaşattığı problemler için Apple'nin bir yama üzerinde çalıştıgı tahmin ediliyor.Eklenme tarihi: 24.09.2014

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yazar: Bilal Akgündüz
twitter.com/BilalAkgunduz

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız:

Popüler Haberler