900 milyon Google Android

900 milyon Google Android

Google’ın mobil işletim sistemi Android’i kullanan cihazlar artıkça mobil işletim sistemi ile ilgili rakamlar ve bu rakamlardaki artış da gerçekten inanılmaz bir hızla yükseliyor.

Bu günlerde yapılan Google I/Q 2013 konferasında birçok yeniliği bizlerle paylaşan Google, kendi işletim sistemi ile ilgili rakamları da basınla paylaşmayı ihmal etmedi. Aktifleştirilen cihaz sayısı iki yıl önce 100 milyon olan Android, 2 senede bu rakamı 900 milyona çekerken büyümenin hızı uygulama sayısında da kendini belli ediyor. Her geçen gün yeni uygulamaların yerini aldığı Play Store’da indirilen uygulama sayısı 48 milyara ulaşarak Apple App Store ile arasındaki farkı da kapatmaya çok yaklaştı.

Piyasadaki Android işletim sistemine sahip cihazlara her sene yüzlercesi eklenirken, Android’in bu büyüme rakamları hiç de şaşırtıcı değil. Bu hızlı büyüme güvenlik gibi bazı sorunları ortaya çıkarsa da ayda 2.5 milyar uygulama indirilen Android büyümesi kolay kolay durmayacak gibi, ne dersiniz ?Eklenme tarihi: 16.05.2013

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: