Cosmic Filtre: SARsıntıyı azaltır - Dosyalar

Cosmic Filtre: SARsıntıyı azaltır
Cosmic Filtre: SARsıntıyı azaltır

Cep telefonlarının bilinen zararları içerisinde işitme rahatsızlıkları, gözlerde kararma, sulanma ve yanma, kalp ritminde bozukluk, yoğun stres ve yorgunluk hali, baş ağrısı ve sersemlik bulunuyor. Bunlarla birlikte uzun süreli kullanımlarda cep telefonu beyin tümörü, cilt kanseri, yüksek tansiyon, kan hücrelerinin deformasyonu, kalıcı işitme kayıpları, kalp hastalıkları, hafızada zayıflama ve embriyo gelişiminin zarara uğraması gibi rahatsızlıklara sebep oluyor.

Cep telefonunun zararlarını önlemek
Cep telefonunun zararlı etkilerinden korunmak için telefonunuzu arka cebinizde taşımak, şebeke sinyalinin düşük olduğu yerlerde uzun süreli görüşmeler yapmamak ve kulaklık kullanmak pratik çözümler olabiliyor. Fakat her zaman bu çözüm önerilerine uymak mümkün olmuyor. Mesela insanların çoğu, zararlı olduğunu bildikleri halde telefonlarını ön ceplerinde taşıyorlar. Kaba veya kullanışlı olmadığı için kablolu ve kablosuz kulaklıkları tercih etmeyenler var. Bluetooth kulaklık sağlıklı olmasına karşın, kulağınızda hoş durmadığı için çoğu kimse bu cihazları kullanmak istemiyor.

Etkili çözüm: Cosmic Filtre
Cosmic FiltreYukarıdaki önerilere uymayanlar için, cep telefonu SAR değerini %97 oranında düşüren bir ürün var: Cosmic Filtre. Bulunduğu ortamdaki radyasyonu düzenleme özelliğine sahip Cosmic Filtre'yi cep telefonunuza takarak cep telefonunun sağlığınıza verdiği zararı minimuma düşürebilirsiniz.

Cosmic Filtre özellikleri:
  • Bütün cep telefonlarına uyumludur.
  • Telefonunuzu değiştirdiğinizde çıkarıp yeni telefonunuza takabilirsiniz.
  • Son kullanma tarihi yoktur. Ürünü bir kere alıp uzun süre kullanabilirsiniz.
  • Görüşme kalitesine hiç bir etkisi bulunmamaktadır.
  • SAR değerini %97 oranında düşürür.
  • Batarya ile kapak arasına veya batarya yuvasına monte edilebilir.
  • Elektromanyetik sinyal toplayıcı, bloke edici ve nötrleştirici özelliğe sahiptir.

Bilgi Teknolojileri Kurumu tarafından Cosmic Filtre için hazırlanan raporu bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.
Cosmic Filtre nasıl takılır?
Cosmic Filtre 0.24 mm kalınlığında ve 28 x 36 mm. boyutlarındadır. Cosmic Filtreyi cep telefonunuza takmak için aşağıdaki adımları takip ediniz:

Cep telefonuzu kapatın ve bataryasını çıkarın

Cosmic Filtre montaj1

Cosmic Filtre’yi batarya yuvasına yerleştirin

Cosmic Filtre montaj2

Bataryanızı ve telefonunuzun kapağını yerine takın

Cosmic Filtre montaj3

Cosmic Filtreyi cep telefonunuza yapıştırarak takmıyorsunuz. Bu yüzden farklı bir telefon kullanmaya başladığınızda, kolayca çıkarıp takabilirsiniz. Cosmic Filtre ömür boyu özelliğini kaybetmeme ve iade garantilidir.
Ürünün fiyatı kargo ve KDV dahil 53 TL’dir. Satın almak için tıklayınız.

SAR değeri yüksek cep telefonu modelleri:
HTC Touch Pro 2
SAR nedir?
(Specific Absorption Rate) Elektromanyetik enerjinin vücut tarafından soğurulma (emilme) hızıdır. Birimi Wat/kg dır. İnsan vücudu yüksek frekans alanlarına duyarlıdır. Vücut tarafından yutulan bu enerji ısıya dönüşür. Isı içerde oluştuğu için derimiz tarafından algılanmaz. Bu yüzden vücut sıcaklığı kontrol sistemi etkilenir. Bu nedenle, SAR değeri yüksek cihazların vücutta yaratacağı etki de yüksek olacaktır. AB Konseyi tarafından tavsiye edilen SAR üst limiti 2.0 W / Kg'dır.

Samsung SGH-D880 DuosÇok kullanılan bazı telefonların SAR değerleri:


Mobiletişim | Ahmet Selman Özdemir ()

Dosyalar sayfasına dönmek için tıklayınız