Telefon 1000 kat küçülecek

Telefon 1000 kat küçülecek

Hyderabad Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi ve Bilkent Üniversitesi Fizik Bölümü misafir öğretim üyesi Prof. Dr. Ashok Chatterjee, Nano teknolojisindeki araştırmalar sonucunda 15-20 yıl içinde enerji kullanımı en aza düşürülürken, elektronik cihazların hacminin bin defa daha küçültülebileceğini bildirdi.

Sony Ericsson W380iCep telefonu 1000 kat küçülecek
Aksaray Üniversitesi (AÜ) tarafından organize edilen "Quantum Noktalarına Giriş" konulu konferansta, Prof. Dr. Ashok Chatterjee, yaptığı açıklamada, nano teknolojiyi anlamak için temelini oluşturan Quantum’un iyi bilinmesi gerektiğini söyledi. Nano teknolojisindeki araştırmalar sonucunda elektronik cihazların boyutlarının küçüleceğini ve enerji kullanımının azalacağını belirten Prof. Dr. Ashok Chatterjee, şunları kaydetti: "Nano teknolojisindeki araştırmalar çok yönlü devam ediyor. Bugün kullandığımız elektronik aletlerden bilgisayarı düşündüğümüzde, bir cep telefonu boyutuna küçültülüp cebimize girebilir. Nano teknolojisindeki araştırmalar sonucunda 15-20 yıl içinde enerji kullanımı en aza düşürülürken, elektronik cihazların hacmi de bin defa daha küçültülebilecek. Günümüzde 3 saat pil ömrü olan bilgisayar, uzun süre kullanılacak. Kullanılan bu teknoloji ile çok büyük enerji tasarrufu sağlanacak."

Mobilize Bilgi
Listeye Ekle: Sitemizdeki cep telefonlarını incelerken, istediğiniz telefonları “Listeye Ekle” tuşuyla seçebilir, seçtiğiniz bu telefonları kendi aralarında karşılaştırabilirsiniz. Mobiletişim size bir çok sanal mağazalardaki fiyat bilgilerini de sunmaktadır.Eklenme tarihi: 06.12.2007
Kaynak: Mobiletişim | Mobilize Bilgi

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: