TT’den sabit telefondan SMS servisi

TT’den sabit telefondan SMS servisi

Türk Telekom’un, yeni başlattığı uygulamayla sabit telefondan sabit telefona veya cep telefonlarına kısa mesaj (SMS) gönderilebilecek.

Türk Telekom’dan yapılan yazılı açıklamada, SMS (Kısa mesaj servisi) hizmeti TT SMS ile sabit telefondan, e-posta adresine veya faks numaralarına kısa mesaj gönderilebildiği belirtildi. Sabit telefondan kısa mesaj göndermek için, arayan numarayı gösterme özelliğine sahip dijital santrale bağlı olunması ve hattın CLIP (arayan numaranın görünmesi) özelliğinin olması gerekiyor. Sabit telefonlara gönderilen kısa mesajları görebilmek için SMS uyumlu telefonların olması şart.

SMS uyumlu telefonu olanlar, telefonlarının ayar kısmına TT SMS merkezi erişim numarası olan 0800 500 0000’ı girecek. Bir SMS’te 160 karaktere kadar izin veriliyor. İnternet üzerinden kullanımda aynı anda bir çok telefona grup SMS atılabilecek. Kısa mesaj ücretleri telefon faturalarına yansıtılacak. Bu hizmetten faydalanmak istemeyenler, Türk Telekom müdürlüğüne başvurarak bu özelliği kapattırabiliyor.Eklenme tarihi: 05.12.2006
Kaynak: NTVMSNBC

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: